|  | 

Entalpia parowania wody tablice

MINOS I RADAMANTYS

MINOS I RADAMANTYS
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Szkolenie okresowe BHP online (3)Minos i Radamantys byli synami porwanej przez Dzeusa Europy, po śmierci matki zostali, matki zostali królami Krety, ale wciąż się kłócili, więc Radamantys zabrał kilka okrętów i odpłynął z rodzinnej wyspy i założył własne państwo, a pod koniec życia ożenił się z Alkmeną, matką Heraklesa.
Minos panował na Krecie sam. Był bardzo rozumnym królem i poprzez swe rządy sprawił, że jego państwo kwitło. Rozwinął się handel i rozbudował bardzo flotę, że stał nieprawdziwym władcą mórz. Ale o ile szczęściło mu się w sprawach królestwa, o tyle w życiu osobistym prześladował go pech. Pazyfane, jego małżonka urodziła mu dziwne dziecko: pół byka pół człowieka. Syn ich Minotaur wyrósł na groźnego potwora. Ojciec, obawiając się, że jego potomek będzie groźny dla jego ludu, kazał zbudować dla niego wspaniały budynek Labirynt.
Gmach miał tak dużo najróżniejszych komnat i korytarzy, że Minotaur nie umiał się z niego wydostać. Po jego śmierci Minos kazał labirynt wysprzątać i zamienił go na pałac dla siebie i swoich następców.

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

minos-i-radamantys

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Źródła zanieczyszczeń

    Źródła zanieczyszczeń

    Źródła zanieczyszczeń: 1. Zanieczyszczenia mogą pochodzić ze źródeł naturalnych: – wybuchy wulkanów, wietrzenie pustyń, pożarów lasów i stepów, odparowanie z powierzchni mórz i oceanów, erozja gleb i skał oraz przemiany fizyko-chemiczne np. procesy gnilne. 2. Zanieczyszczenia mogą pochodzić ze źródeł sztucznych: – zakłady przemysłowe, huty, kotłownie, elektrownie, transport. Jako synonimu możemy tu użyć nazwy: zanieczyszczenia

  • Nauka pływania Szczecin

    Nauka pływania Szczecin

    Pływackie umiejętności Pływanie to jedna z umiejętności, którą każdy z nas powinien opanować. Przydać się nam może w każdej chwili, warto więc nauczyć się pływania, chociażby w podstawowym stopniu. Nauka pływania Szczecin to oferta dla wszystkich osób, które chcą nauczyć się pływania od podstaw. Oferta skierowana jest dla dzieci. Warto, aby Wasze pociechy nauczyły się