|  | 

Ciepło skraplania pary wodnej tablice

zawory bezpieczeństwa ciężarkowe

zawory bezpieczeństwa ciężarkowe
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

rp_nauka82.jpgObjawy niedoboru fosforu na drzewach i krzewach jagodowych w praktyce nie są spotykane. Podobnie na innych roślinach; poza obniżką plonów i zmniejszeniem trwałości przechowywania płodów ogrodniczych trudno ustalić zewnętrzne objawy braku tego składnika. Objawy niedoboru potasu najpierw występują na najstarszych liściach u podstaw pędów. Charakteryzują się one nerkozą, czyli zamieraniem blaszki liściowej na obrzeżach. Drzewa i krzewy bardzo słabo owocują, a owoce są drobne, u porzeczek nierównomiernie dojrzewają. Z warzyw na niedobór potasu najbardziej reagują: kapusty, kalafior, ogórek, marchew, seler, rabarbar, fasola. Brak magnezu powoduje zahamowanie produkcji chlorofilu w liściach, co powoduje pojawienie się na najstarszych liściach pomiędzy nerwami chlorozy w postaci jasnych, dużych plam. Tkanka w miejscu plam szybko obumiera, dowodząc nerkozy. Porażone liście łatwo opadają z drzew i krzewów owocowych. Jeżeli braki są znaczne, to takie objawy zauważalne są już w lipcu, a na pędach – w końcu lata – pozostają na wierzchołkach tylko nieliczne liście. Pędy drzew są cieńsze, łatwiej przemarzają zimą. Młode zawiązki na takich drzewach częściej opadają i plony są niższe. Braki boru na roślinach sadowniczych zauważalne są przede wszystkim na korzeniach. Wzrost ich oraz tworzenie się korzeni bocznych są silnie zahamowane. Na części nadziemnej występuje deformacja pylników i całych kwiatów.

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

niedobory-w-glebie

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Źródła zanieczyszczeń

    Źródła zanieczyszczeń

    Źródła zanieczyszczeń: 1. Zanieczyszczenia mogą pochodzić ze źródeł naturalnych: – wybuchy wulkanów, wietrzenie pustyń, pożarów lasów i stepów, odparowanie z powierzchni mórz i oceanów, erozja gleb i skał oraz przemiany fizyko-chemiczne np. procesy gnilne. 2. Zanieczyszczenia mogą pochodzić ze źródeł sztucznych: – zakłady przemysłowe, huty, kotłownie, elektrownie, transport. Jako synonimu możemy tu użyć nazwy: zanieczyszczenia

  • Nożyce gilotynowe Warcom

    Nożyce gilotynowe Warcom

    Cięcie blachy Wytwarzanie metalowych przedmiotów i części, niezbędnych do zaspokajania codziennych potrzeb i czynności, odbywa się przy zastosowaniu różnego rodzaju maszyn produkcyjnych. Obrabiarki, kuźniarki, tłocznie czy walcarki, to niektóre z przykładów typów maszyn. Mimo, iż mocne i potężne, pracując nieustannie, czasami ulegają awariom. Z pomocą przychodzą pracownicy remontowi, którzy zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt naprawczy typu: