Start

Branżowe słówko na dziś

Codziennie nowe tłumaczenie z
j. angielskiego na j. polski:
 
landfill - wysypisko śmieci

Losowe Ogłoszenia

Ostatnie oferty pracy

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.Budownictwo w języku angielskim - nowy kierunek na PK Drukuj
piątek, 03 stycznia 2014 10:45

Źródło: www.pk.edu.plStudia w języku angielskim zostały uruchomione począwszy od roku akademickiego 2010/2011 w ramach projektu „Rozwój potencjału dydaktycznego Politechniki Krakowskiej w zakresie nowoczesnego budownictwa”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 4.1.1. Proponowane studia współfinansowane będą przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ma na celu kształcenie przyszłych inżynierów, którzy nie tylko zdobędą fachową wiedzę z zakresu nowoczesnego budownictwa, ale także biegle opanują techniczny język angielski, tak potrzebny na współczesnym, w znacznej mierze otwartym rynku pracy.

W ramach tego projektu realizujemy studia I stopnia od 2010 roku oraz II stopnia od 2013 roku. Jednocześnie w bieżącym roku akademickim (2013/2014) proponujemy II edycję studiów II stopnia – magisterskich.

Kolejne edycje będą uruchamiane w następnych latach

W przeciwieństwie do wielu uczelni uczestnictwo w oferowanych studiach, dzięki współfinansowaniu przez UE, jest całkowicie nieodpłatne.

Starający się o przyjęcie na studia w języku angielskim będą rejestrować się w tym samym czasie co kandydaci na studia w języku polskim i będą poddani takiej samej procedurze kwalifikacyjnej. Kryteria naboru na studia na kier. Budownictwo są takie same niezależnie od języka wykładowego, jednakże od chętnych do studiowania w jęz. ang. wymagane będzie dostateczne opanowanie tego języka. Osoby, które wykażą się udokumentowaną znajomością jęz. ang. przy składaniu dokumentów zostaną zakwalifikowane podczas rekrutacji. Za wystarczające uznaje się egzaminy CAE, CPE, FCE z oceną A lub B, TOEFL, zdanie międzynarodowej matury, ukończenie liceum z angielskim językiem wykładowym lub posiadanie świadectwa dojrzałości potwierdzającego uzyskanie co najmniej 60% pkt. z języka angielskiego, zdanego na poziomie rozszerzonym. Osoby przyjęte na studia, które nie spełniają powyższych kryteriów, a są przekonane o swoich dostatecznych kompetencjach językowych i zadeklarują przy składaniu dokumentów chęć studiowania w jęz. ang., będą pisać test kompetencyjny z języka - jego zdanie będzie kwalifikować do grupy z językiem wykładowym angielskim.

Należy podkreślić, że ukończenie proponowanych studiów będzie dawało możliwość ubiegania się w przyszłości o uprawnienia budowlane po spełnieniu ustawowych wymagań. Po dwóch latach praktyki zawodowej absolwenci będą mogli także ubiegać się o przyznanie dyplomu Inżyniera Europejskiego, który jest honorowany w krajach Unii Europejskiej.

Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej to jeden z największych wydziałów Uczelni, a także jeden z największych wydziałów w Polsce kształcących przyszłe kadry dla budownictwa. To na naszym Wydziale kształcą się przyszli inżynierowie budownictwa w specjalnościach m.in. konstrukcji budowlanych i inżynierskich, dróg, ulic i autostrad, dróg kolejowych, teorii konstrukcji inżynierskich, mostów i budowli podziemnych, technologii i organizacji budownictwa.

Dzięki przystąpieniu Polski w 2004r. do Unii Europejskiej otworzyły się przed studentami i pracownikami naukowo – dydaktycznymi większe możliwości wymian, a także i studiowania na zagranicznych uczelniach w języku angielskim. Dzisiejszy kandydat na studia na kierunku budownictwo ma nie tylko dobre podstawy z przedmiotów ścisłych, ale jest dobrze przygotowany w zakresie języka angielskiego. Dla takich osób, z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej ma propozycję realizacji studiów w zakresie nowoczesnego budownictwa w języku angielskim.

 

Źródło: www.civ-eng.pk.edu.pl

 

Najbliższe szkolenia

poprzednim miesiącu czerwiec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Branżowy katalog firm

WW celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://inzynieria-sanitarna.com.pl używa Cookies. Korzystajac ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików Cookies. Polityka Prywatności - zobacz więcej.

Akceptuję pliki ciasteczek z tej witryny.