Start

Branżowe słówko na dziś

Codziennie nowe tłumaczenie z
j. angielskiego na j. polski:
 
landfill - wysypisko śmieci

Losowe Ogłoszenia

Ostatnie oferty pracy

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.EMAS, czyli efektywne zarządzanie gospodarką odpadami Drukuj
poniedziałek, 30 grudnia 2013 08:54

Źródło: www.mos.gov.plO możliwościach wykorzystania EMAS jako skutecznego narzędzia zarządzania w obszarze gospodarki odpadami rozmawiali uczestnicy konferencji, która odbyła się 19 grudnia w Ministerstwie Środowiska. W spotkaniu uczestniczył wiceminister Stanisław Gawłowski. Konferencja „EMAS, czyli efektywne zarządzanie gospodarką odpadami" była okazją do poszerzenia zarówno wiedzy o systemie EMAS, jak i jego praktycznym zastosowaniu w branży gospodarki odpadami.

W trakcie spotkania szeroko dyskutowane były zmiany w przepisach dotyczących odpadów bezpośrednio odwołujące się do systemu ekozarządzania i audytu (EMAS). Dla firm zajmujących się gospodarką odpadami EMAS może stanowić wsparcie w sprostaniu wyzwaniom związanym ze zmieniającymi się warunkami prowadzenia działalności.

W trakcie spotkania minister Gawłowski podkreślił znaczenie problematyki gospodarki odpadami w mijającym roku oraz w kolejnych latach. Przekazał również wyrazy uznania dla organizacji, które wdrożyły system ekozarządzania i audytu (EMAS) i w ten sposób stosują najwyższe standardy ochrony środowiska.

System Ekozarządzania i Audytu EMAS (ang. Eco Management and Audit Scheme) jest narzędziem pomagającym efektywnie zarządzać dostępnymi zasobami i energią. Wdrożenie jego wymagań pomaga stosować się do najwyższych standardów ochrony środowiska. Jednocześnie odwołania do EMAS coraz częściej pojawiają się w nowych przepisach o odpadach - znalazły się one m.in. w nowej ustawie o odpadach.

Konferencja została zorganizowana przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska przy współpracy z Ministerstwem Środowiska oraz Global Compact Network Poland - koordynatorem inicjatywy ONZ na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania zrównoważonego rozwoju w Polsce.

 

Źródło: www.mos.gov.pl

 

Najbliższe szkolenia

poprzednim miesiącu czerwiec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Branżowy katalog firm

WW celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://inzynieria-sanitarna.com.pl używa Cookies. Korzystajac ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików Cookies. Polityka Prywatności - zobacz więcej.

Akceptuję pliki ciasteczek z tej witryny.