Start

Branżowe słówko na dziś

Codziennie nowe tłumaczenie z
j. angielskiego na j. polski:
 
landfill - wysypisko śmieci

Losowe Ogłoszenia

Ostatnie oferty pracy

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.Ministerstwo Środowiska zachęcają do oszczędzania energii Drukuj
poniedziałek, 21 października 2013 17:44

Źródło: www.mos.gov.plStanisław Tym w społecznej kampanii Ministerstwa Środowiska „Polak tym bardziej oszczędza ciepło” zachęca do oszczędzania energii w domu. Spoty, wyreżyserowane przez Wojciecha Smarzowskiego, można oglądać od dziś w telewizji. Z badań świadomości ekologicznej mieszkańców Polski (badanie Ministerstwa Środowiska 2012) wynika, że chcemy oszczędzać energię, ale nie zawsze wiemy, jak to skutecznie robić.

Dlatego ruszająca dziś kampania Ministerstwa Środowiska poświecona jest oszczędzaniu energii w domu. W jej ramach w największych ogólnopolskich stacjach telewizyjnych emitowane będą humorystyczne spoty, w których wystąpił Stanisław Tym. Aktor zachęca w nich do prostych, codziennych zachowań, które przekładają się na oszczędzanie ciepła w mieszkaniu i tym samym pozwalają zmniejszyć rachunki za ogrzewanie.

 

 

- Mniej zużytej energii potrzebnej na ogrzanie mieszkań to mniejsza emisja gazów cieplarnianych, a to z kolei zysk w postaci czystszego powietrza i lepszego zdrowia dla każdego z nas. To także korzyść dla naszego portfela w postaci niższych rachunków za ogrzewanie. Oszczędzając energię, oszczędzamy więc podwójnie - zyskujemy i my, i środowisko - przekonuje Marcin Korolec, minister środowiska.

Ogrzewanie stanowi blisko 70% energii zużywanej w domu. Tymczasem energię cieplną możemy oszczędzać na wiele sposobów. Przykład? Często wystarczą najprostsze czynności: odsłonięcie kaloryferów, tak żeby korzystać w pełni z ich mocy, krótkie i intensywne wietrzenie, zamiast wietrzenia przez cały czas przy jednocześnie rozkręconych kaloryferach, przykręcanie kaloryferów, kiedy wyjeżdżamy na dłużej, obniżenie temperatury w pomieszczeniach, w których rzadziej przebywamy.

W 2014 roku Ministerstwo Środowiska planuje kontynuację kampanii dotyczącej oszczędzania ciepła skierowanej tym razem m.in. do inwestorów, wspólnot mieszkaniowych i architektów. Będzie ona informować o rozwiązaniach energooszczędnych i odnawialnych źródłach energii, które można zastosować przy budowie domu lub remoncie mieszkania.

 

Kampania współfinansowana ze środków funduszy EOG pochodzących z Islandii, Lichtensteinu i Norwegii.

 

Źródło: www.mos.gov.pl

 

Najbliższe szkolenia

poprzednim miesiącu czerwiec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Branżowy katalog firm

WW celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://inzynieria-sanitarna.com.pl używa Cookies. Korzystajac ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików Cookies. Polityka Prywatności - zobacz więcej.

Akceptuję pliki ciasteczek z tej witryny.