Start

Branżowe słówko na dziś

Codziennie nowe tłumaczenie z
j. angielskiego na j. polski:
 
landfill - wysypisko śmieci

Losowe Ogłoszenia

Ostatnie oferty pracy

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.Odprowadzą ścieki deszczowe i rozbudują kanalizację deszczową w Bydgoszczy Drukuj
wtorek, 02 października 2012 04:57

Źródło: www.mwik.bydgoszcz.plUmowa na wykonanie robót została dziś podpisana pomiędzy Miejskimi Wodociągami i Kanalizacją w Bydgoszczy oraz firmą Skanska. Zamówienie o wartości niemal 2,5 mln EURO polega na odprowadzeniu ścieków deszczowych z obszarów stref ochronnych ujęć wód „Las Gdański” i „Czyżkówko” oraz rozbudowie sieci kanalizacji deszczowej w Bydgoszczy. Do końca kwietnia 2013 r. Skanska wybuduje oczyszczalnię wód deszczowych, przyłącza urządzeń oczyszczających do istniejących kanałów deszczowych.

- Prace nie ograniczą się tylko do robót kanalizacyjnych – mówi Witold Rutecki, Menadżer Projektu ze Skanska. – Inwestor zadbał o kompleksową realizację inwestycji. Po robotach głównych – wykonaniu urządzeń hydrotechnicznych odtworzymy nawierzchnie drogowe oraz tereny zielone oraz wybudujemy drogi dojazdowe do nowych urządzeń i placów manewrowych.

Kompleksowa realizacja tego typu budów możliwa jest dzięki potencjałowi ludzkiemu i sprzętowemu Skanska oraz doświadczeniu w realizacji różnego typu robót budowlanych.

- Największym wyzwaniem na projekcie jest budowa sześciu zbiorników żelbetowych o średnicy dochodzącej do 12,5 m. Na powierzchni wybetonujemy ringi, które następnie będą stopniowo zapuszczane do ziemi metodą studniarską - mówi Sławomir Kucharski ze Skanska, Menadżer Projektu odpowiedzialny za roboty żelbetowe. – Na głębokości ok. 10 m w głąb ziemi, na dnie zostanie wykonany korek betonowy, a następnie zostanie wylana płyta denna. Zbiorniki te będą pełniły funkcję ogromnych osadników wirowych w oczyszczalniach wód deszczowych.

Inwestycja w środowisko

Realizacja projektu zapewni ochronę ujęć wody „Las Gdański” i „Czyżkówko” i oczyszczanie ścieków deszczowych przed odprowadzeniem ich do zbiornika wodnego. Dzięki realizacji inwestycji zlikwidowany zostanie niekontrolowany do tej pory  dopływ wód deszczowych do rzek: Brdy i Wisły, co powstrzyma proces degradacji środowiska na terenie Bydgoszczy. 

Tereny placów budów położone są na nabrzeżach rzek, więc nie wpłyną na życie codzienne bydgoszczan - mówi Marek Antoniak ze Skanska, Menadżer Projektu odpowiedzialny za roboty drogowe. – Wyjątkiem jest jeden z odcinków położony na obrzeżach osiedla mieszkaniowego. Tam tymczasowo zajmiemy jedną z dróg osiedlowych, o czym wcześniej poinformujemy mieszkańców.   

Skanska w Bydgoszczy

Od lat Skanska obecna jest na rynku bydgoskim. Tylko w tym roku firma rozpoczęła lub zrealizowała takie projekty jak: remont torowiska na Mostach Solidarności, remont ul. Żwirki i Wigury, budowa ścieżek rowerowych na ul. Szubińskiej oraz ścieżek rowerowych z Fordonu do Leśnego Parku.

 

Źródło: www.skanska.pl


 

Najbliższe szkolenia

poprzednim miesiącu czerwiec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Branżowy katalog firm

WW celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://inzynieria-sanitarna.com.pl używa Cookies. Korzystajac ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików Cookies. Polityka Prywatności - zobacz więcej.

Akceptuję pliki ciasteczek z tej witryny.