Start

Branżowe słówko na dziś

Codziennie nowe tłumaczenie z
j. angielskiego na j. polski:
 
landfill - wysypisko śmieci

Losowe Ogłoszenia

Ostatnie oferty pracy

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.Ogłoszono nowy przetarg na spalarnie w Bydgoszczy Drukuj
poniedziałek, 28 maja 2012 04:28

Źródło: www.pronatura.bydgoszcz.pl

24 maja br. spółka ProNatura ogłosiła nowy przetarg na wykonawcę odpowiedzialnego za projekt i budowę spalarni odpadów w Bydgoszczy. Zainteresowani kontraktem mają 45 dni na składanie ofert. Wyłoniony w przetargu wykonawca odpowiedzialny będzie za projekt i budowę zakładu termicznego przekształcania odpadów komunalnych, kompostowni na odpady biodegradowalne w Bydgoszczy oraz stacji przeładunkowej w Toruniu. Ogłoszenie kolejnego przetargu zapowiadano już 16 maja 2012 rok w dniu unieważnienia poprzedniego postępowania. W kwietniowym orzeczeniu Krajowa Izba Odwoławcza nakazała odrzucić wybraną ofertę Mostostalu Warszawa. W ponownej ocenie za najkorzystniejszą uznano droższą o ponad 140 mln zł ofertę konsorcjum PBG S.A. Ze względu jednak na wysoką cenę oferty i brak możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, przetarg unieważniono.
–Z orzeczeń KIO wynika, że błędy w unieważnionym postępowaniu zawierały złożone oferty, w treść których Zamawiający nie może ingerować. Liczymy, że w ramach nowej procedury błędy te zostaną wyeliminowane przez potencjalnych wykonawców. – mówi Marcin Janczylik, rzecznik ProNatury – Z naszych analiz wynika, że inwestycja zostanie zrealizowana terminowo, do końca 2015 roku – dodaje.

Spalarnia powstanie na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Rocznie zamieniać będzie w energię około 180 tysięcy ton odpadów z Bydgoszczy, Torunia oraz z gmin powiatów bydgoskiego i toruńskiego. Blisko 330 mln złotych na realizację inwestycji pochodzi ze środków unijnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko.

 

Źródło: www.pronatura.bydgoszcz.pl

 

Najbliższe szkolenia

poprzednim miesiącu czerwiec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Branżowy katalog firm

WW celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://inzynieria-sanitarna.com.pl używa Cookies. Korzystajac ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików Cookies. Polityka Prywatności - zobacz więcej.

Akceptuję pliki ciasteczek z tej witryny.