Start

Branżowe słówko na dziś

Codziennie nowe tłumaczenie z
j. angielskiego na j. polski:
 
landfill - wysypisko śmieci

Losowe Ogłoszenia

Ostatnie oferty pracy

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.PIIB debatuje nad nową ustawą - Prawo budowlane Drukuj
niedziela, 13 maja 2012 19:35

Źródło: www.piib.org.pl8 maja br. w siedzibie Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa w Warszawie odbyło się spotkanie Grupy B-8 pod przewodnictwem prezesa KR PIIB Andrzeja Rocha Dobruckiego. Zasadniczym celem spotkania było odniesienie się do założeń z dnia 19 kwietnia br. do nowej ustawy Prawo budowlane oraz nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym przedłożonych do konsultacji przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, jako I etapu opracowania Kodeksu budowlanego. W czasie wymiany poglądów uczestnicy spotkania, nie kwestionując podstawowego celu proponowanych zmian mającego na celu usprawnienie szeroko pojętego procesu inwestycyjnego, zwrócili uwagę, że w przedłożonych założeniach nie uwzględniono szeregu uwag i propozycji zgłaszanych wcześniej przez środowiska zawodowe do obowiązujących regulacji prawnych, związanych z procesem inwestycyjno-budowlanym. W dyskusji wskazano między innymi na nieprawidłowe pozostawienie obecnych zasad lokalizacji inwestycji celu publicznego, tj. na zasadach tzw. specustaw oraz na konieczność bardziej precyzyjnego określenia praw i obowiązków inwestora realizującego inwestycje finansowane ze środków publicznych oraz z udziałem funduszy z Unii Europejskiej.

Krytycznie odniesiono się do propozycji, aby projektant w projekcie budowlanym określał obszar oddziaływania obiektu oraz wprowadzenia nowego podmiotu upoważnionego do kontroli poszczególnych etapów budowy. Zwrócono uwagę na niespójność proponowanych w założeniach rozwiązań dotyczących ustawy Prawo budowlane z propozycjami rozwiązań dotyczących ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Ustalono, że po uzgodnieniach środowiskowych zostanie wypracowane wspólne stanowisko członków Grupy B-8 odnoszące się do założeń przedłożonych przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. W spotkaniu Grupy B-8 udział wzięli: Piotr Andrzejewski, Piotr Gadomski i Piotr Rożen z Izby Architektów RP; Jacek Banduła i Marek Wiland z Polskiej Izby Urbanistów; Ksawery Krassowski i Kazimierz Staśkiewicz z Izby Projektowania Budowlanego; Grzegorz Chodkowski ze Stowarzyszenia Architektów Polskich; Włodzimierz Kędziora ze Stowarzyszenia Geodetów Polskich; Karol Sołtysiak z Geodezyjnej Izby Gospodarczej; Bartłomiej Kolipiński z Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz Marek Walicki z Polskiej Izby Inżynierów Polskich.

 

Źródło: www.piib.org.pl

 

Najbliższe szkolenia

poprzednim miesiącu czerwiec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Branżowy katalog firm

WW celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://inzynieria-sanitarna.com.pl używa Cookies. Korzystajac ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików Cookies. Polityka Prywatności - zobacz więcej.

Akceptuję pliki ciasteczek z tej witryny.