Start

Branżowe słówko na dziś

Codziennie nowe tłumaczenie z
j. angielskiego na j. polski:
 
landfill - wysypisko śmieci

Losowe Ogłoszenia

Ostatnie oferty pracy

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.Politechnika Białostocka buduje centrum badawcze OZE Drukuj
niedziela, 23 lutego 2014 19:13

Innowacyjne centrum dydaktyczno-badawcze alternatywnych źródeł energii, budownictwa energooszczędnego i ochrony środowiska zwane w skrócie INNO-EKO-TECH to projekt, którego głównym celem jest podniesienie jakości kształcenia na Politechnice Białostockiej. Budynek powstaje na kampusie PB w części od ulicy Świerkowej. 21 lutego 2014 r., podczas konferencji „Rozwój współpracy B+R w województwie podlaskim w aspekcie nowej perspektywy finansowej na lata 2014–2020” odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod jego budowę.

Na akcie erekcyjnym swoje podpisy złożyli: Dyrektor NCBR prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski, Przewodniczący Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej Paweł Juszkiewicz, Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis, Prezes firmy Anatex inż. Anatol Chomczyk, Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego Daniel Górski, Wiceprzewodniczący Konwentu Politechniki Białostockiej pan Janusz Kaźmierowski i Koordynator Projektu INNO-EKO-TECH inż. Waldemar Szabłowski. W dokumencie znalazł się zapis: „W roku sześćdziesięciopięciolecia Politechniki Białostockiej, w fundament rozpoczętej budowy Centrum INNO-EKO-TECH umieszczamy niniejszy akt erekcyjny. Innowacyjne Centrum INNO-EKO-TECH wznosimy dla dobra i w trosce o rozwój studentów oraz kadry akademickiej. Pragnieniem wszystkich jest, aby Centrum INNO-EKO-TECH w przyszłości dobrze służyło wypełnianiu misji Politechniki Białostockiej i spełnianiu jej zadań dla dobra wszystkich obywateli Ziemi Podlaskiej. Inwestycja finansowana jest wspólnie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko oraz Politechniki Białostockiej z pomocą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Budynek wznoszony jest przez konsorcjum ANATEX Sp. z o.o. – Condite Sp. z o.o. na podstawie dokumentacji projektowej opracowanej przez Tomasza Białoszewskiego i Grzegorza Pacera z Gpvt Pracowni Architektonicznej s. c.”

 

Reprezentanci uczelni, instytucji zawiadujących finansami i firmy budowlanej przeszli na teren budowy INNO-EKO-TECH, gdzie wmurowali kamień węgielny. Uczestnicy konferencji tę część ceremonii obejrzeli dzięki transmisji on-line.

Zakończenie budowy Centrum INNO-EKO-TECH zaplanowano na 25 września 2014 roku.

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: www.pb.edu.pl

 

Najbliższe szkolenia

poprzednim miesiącu czerwiec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Branżowy katalog firm

WW celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://inzynieria-sanitarna.com.pl używa Cookies. Korzystajac ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików Cookies. Polityka Prywatności - zobacz więcej.

Akceptuję pliki ciasteczek z tej witryny.