Start

Branżowe słówko na dziś

Codziennie nowe tłumaczenie z
j. angielskiego na j. polski:
 
landfill - wysypisko śmieci

Losowe Ogłoszenia

Ostatnie oferty pracy

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.Skanska otwiera drugi oddział w Katowicach Drukuj
poniedziałek, 09 grudnia 2013 21:45

Źródło: www.skanska.plJeden z potentatów budowalnych w Polsce otworzył w woj. śląskim swój drugi oddział. Do tej pory w Katowicach działała jednostka Skanska specjalizująca się w budownictwie inżynieryjnym. Teraz powstaje kolejna – Oddział Budownictwa Ogólnego, który będzie realizował projekty z zakresu budownictwa kubaturowego. Skanska podjęła decyzję o utworzeniu w Katowicach drugiego oddziału w celu jeszcze lepszego i pełniejszego wykorzystania potencjału rynku śląskiego.

Potwierdza to możliwości rozwoju i duże perspektywy Śląska, który jest coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów i przedsiębiorców.

 

Katowice z dwoma oddziałami Skanska

- W województwie śląskim działamy od lat, zrealizowaliśmy tutaj wiele ciekawych i ważnych inwestycji – mów Mirosław Łukasiewicz, Dyrektor Budownictwa Ogólnego Wschód, Skanska. – Do tej pory jednak nasze projekty z zakresu budownictwa ogólnego w woj. śląskim były prowadzone przez oddział z Kielc. Chcemy być bliżej rynku, bliżej naszych budów i dlatego przenosimy siedzibę oddziału z Kielc do Katowic.

Oddział Budownictwa Ogólnego w Katowicach rozpoczął działalność
w listopadzie. Ma siedzibę przy ul. Uniwersyteckiej, ale będzie pracować też przy wsparciu filii w Zabrzu. Oddział zatrudnia ponad 200 osób.

Odpowiedź na dynamiczny rozwój Śląska

- Widzimy na Śląsku ogromny potencjał rozwoju i inwestycji – dodaje Mirosław Łukasiewicz. – Działamy tu od wielu lat i nadal chcemy rozwijać naszą działalność. Postrzegamy woj. śląskie jako bardzo perspektywiczny rynek. Katowice wraz z Aglomeracją Górnośląską należą do najbardziej zurbanizowanych i uprzemysłowionych obszarów Europy Środkowo-Wschodniej.

O pozycji Katowic świadczy nie tylko doskonała lokalizacja na skrzyżowaniu międzynarodowych szlaków komunikacyjnych i bliskość dwóch portów lotniczych, ale przede wszystkim potencjał gospodarczy, administracyjny i intelektualny miasta.

Skanska w woj. śląskim

Skanska od lat realizuje wiele inwestycji w woj. śląskim. Są wśród nich zarówno duże i skomplikowane projekty, jak i niewielkie lokalne budowy – tak z zakresu budownictwa inżynieryjnego, jak i ogólnego.

Ważne dla komunikacji w woj. śląskim, zrealizowane przez Skanska inwestycje drogowe, to m.in. Drogowa Trasa Średnicowaw Rudzie Śląskiej, obwodnice Lublińca i Siewierza, estakada łukowa w Milówce.

- Otwarcie oddziału dedykowanego budownictwu kubaturowemu w Katowicach nie oznacza, że do tej pory Skanska nie realizowała w woj. śląskim tego typu inwestycji – tłumaczy Mirosław Łukasiewicz. – Wśród wybudowanych przez nas obiektów są np. Sosnowiecki Park Naukowo-Techniczny, centra dystrybucyjne firmy Lidl, basen w Sośnicy. Rozbudowaliśmy też M1 w Zabrzu oraz terminal pasażerski na lotnisku w Pyrzowicach. Mamy nadzieję, że dzięki utworzeniu w Katowicach Oddziału Budownictwa Ogólnego podobnych inwestycji, które będą służyły mieszkańcom Śląska, zrealizujemy jeszcze więcej.

Źródło: www.skanska.pl

 

Najbliższe szkolenia

poprzednim miesiącu czerwiec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Branżowy katalog firm

WW celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://inzynieria-sanitarna.com.pl używa Cookies. Korzystajac ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików Cookies. Polityka Prywatności - zobacz więcej.

Akceptuję pliki ciasteczek z tej witryny.