Start

Branżowe słówko na dziś

Codziennie nowe tłumaczenie z
j. angielskiego na j. polski:
 
landfill - wysypisko śmieci

Losowe Ogłoszenia

Ostatnie oferty pracy

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.Statuetki Złoty Inżynier rozdane! Drukuj
wtorek, 25 marca 2014 14:18

Źródło: www.przeglad-techniczny.plPrezydent RP Bronisław Komorowski podczas  uroczystej Gali podsumowującej XX edycję plebiscytu „Przeglądu Technicznego” o tytuł „Złotego Inżyniera” wręczył odznaczenia państwowe zasłużonym członkom Naczelnej Organizacji Technicznej. Być inżynierem oznacza zwiększone szanse na to, aby być praktycznie użytecznym dla Ojczyzny. To oznacza również posiadanie pewnych cech, umiejętności, których mamy deficyt jako naród i ten deficyt chcemy uzupełniać - mówił Bronisław Komorowski podczas wtorkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

- Polsce jest potrzebny taki inżynierski pragmatyzm, inżynierska praktyczność, inżynierska dokładność, solidność, a także inżynierski romantyzm - podkreślił. Dodał także, że Polska potrzebuje inżynierskiego podejścia do problemu innowacyjności, ale także gospodarności.

 

 

Wspominając o  romantyzmie inżynierskim Bronisław Komorowski mówił, że w różnych stronach świata spotykał trwałe ślady po polskich inżynierach, którzy odcisnęli tam piętno swoich marzeń o wielkości, o nowych zdobyczach, nowych możliwościach.

 

Prezydent zwrócił uwagę, że zawody inżynierskie jak np. budowlańcy są popularne wśród młodych ludzi. - Jestem przekonany, że to jest początek procesu, w którym być inżynierem to będzie brzmiało nie tylko pięknie, nie tylko dumnie, ale będzie to absolutny powód do przekonania, że tędy wiedzie droga do rozwoju własnego, Ojczyzny, polskiej gospodarki - zaznaczył Prezydent RP.

 

Bronisław Komorowski wskazywał, że wyróżnienia "Złotego Inżyniera" przyznawane są przez "Przegląd Techniczny", którego historia sięga lat 60. XIX wieku.  - To także jest jakaś wskazówka, jakiś symbol, bo to jest kontynuacja polskich marzeń o nowoczesności, polskich marzeń o zamożności, polskich marzeń o rozwoju gospodarczym naszego kraju, nawet, kiedy go nie było na mapie świata - powiedział prezydent.
 

Za zasługi w działalności na rzecz rozwoju innowacyjności i wzrostu konkurencyjności polskiej gospodarki odznaczeni zostali:

 

ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI


1. Włodzimierz ADAMSKI
2. Teresa LASKOWSKA
3. Stanisław RADKOWSKI

BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI


4. Artur BADYDA
5.  Agata BIEŃCZAK
6. Grzegorz GAŃKO
7. Aldona GARBACZ-KLEMPKA
8. Robert KUBICA
9. Andrzej ŁATKA
10. Marek PATER
11. Antoni ŚWIĄTEK


Po uroczystości odznaczeń Prezydent RP wziął udział w uroczystym wręczeniu statuetek i dyplomów jubileuszowej XX edycji plebiscytu „Złoty Inżynier”.

 

Celem konkursu od dwóch dekad jest promocja dokonań polskich inżynierów i popularyzacja najwybitniejszych polskich twórców techniki. Organizatorem konkursu jest „Przegląd Techniczny” – jedno z najstarszych w Europie czasopism publicystycznych o tematyce ogólnotechnicznej, którego pierwsze wydanie ukazało się w 1866 roku.
  

W Gali wziął także udział Sekretarz Stanu w KPRP Olgierd Dziekoński oraz Doradcy Prezydenta RP.


Organizatorem tegorocznej Gali była Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej. Nad tegoroczną edycją patronat objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

 

Źródło: www.prezydent.pl

 

Najbliższe szkolenia

poprzednim miesiącu czerwiec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Branżowy katalog firm

WW celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://inzynieria-sanitarna.com.pl używa Cookies. Korzystajac ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików Cookies. Polityka Prywatności - zobacz więcej.

Akceptuję pliki ciasteczek z tej witryny.