Start

Branżowe słówko na dziś

Codziennie nowe tłumaczenie z
j. angielskiego na j. polski:
 
landfill - wysypisko śmieci

Losowe Ogłoszenia

Ostatnie oferty pracy

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.Będzie kolejny przetarg na spalarnię w Bydgoszczy Drukuj
czwartek, 17 maja 2012 04:31
Źródło: www.inzynieria-sanitarna.com.pl16 maja 2012 roku unieważniono przetarg na wykonawcę odpowiedzialnego za projekt i budowę spalarni odpadów w Bydgoszczy. W najbliższych dniach spółka ProNatura rozpocznie nową procedurę przetargową. Spółka tłumaczy, że unieważnienie przetargu i ogłoszenie nowego postępowania to jedno z rozwiązań branych pod uwagę przez inwestora po ostatnim orzeczeniu Krajowej Izby Odwoławczej, która nakazała ponowne badanie i ocenę ofert oraz odrzucenie wybranej oferty Mostostal Warszawa. W myśl wyroku KIO, podstawą do odrzucenia tej oferty była jej niezgodność z treścią SIWZ. Po odrzuceniu oferty Mostostal Warszawa, za najkorzystniejszą została uznana oferta konsorcjum, którego liderem jest PBG
– Podpisanie umowy z tym wykonawcą oznaczałoby zwiększenie kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia o ponad 140 mln złotych brutto, a takiej możliwości nie mamy. Ponadto wiązałoby się to ze wzrostem cen za unieszkodliwianie odpadów w instalacji. – wyjaśnia Marcin Janczylik, rzecznik ProNatury, spółki komunalnej realizującej inwestycję.
- Wybraliśmy najlepszy z możliwych wariantów zarówno z punktu widzenia inwestora jak i mieszkańców regionu, z którego odpady będą unieszkodliwiane w spalarni. W ciągu najbliższych dni ogłosimy nowy przetarg. Z naszych analiz wynika, że inwestycja zostanie zakończona do końca 2015 roku – dodaje rzecznik.
Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie odpowiedzialny za projekt i budowę zakładu termicznego przekształcania odpadów komunalnych, kompostowni na odpady biodegradowalne, stacji przeładunkowej w Toruniu i uzyskanie stosownych zezwoleń na rozpoczęcie prac budowlanych. Rocznie spalarnia zamieniać będzie w energię około 180 tysięcy ton odpadów.
W procesie utylizacji ma być wytwarzana energia elektryczna, który ma zabezpieczyć potrzeby inwestorów z Bydgoskiego Parku Przemysłowo - Technologicznego. Instalacja ma również w ponad 90 proc. zaspakajać zapotrzebowanie na na ciepło Bydgoszczy poza okresem grzewczym.
 
Źródło: www.cire.pl
 

Najbliższe szkolenia

poprzednim miesiącu czerwiec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Branżowy katalog firm

WW celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://inzynieria-sanitarna.com.pl używa Cookies. Korzystajac ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików Cookies. Polityka Prywatności - zobacz więcej.

Akceptuję pliki ciasteczek z tej witryny.