Start

Branżowe słówko na dziś

Codziennie nowe tłumaczenie z
j. angielskiego na j. polski:
 
landfill - wysypisko śmieci

Losowe Ogłoszenia

Ostatnie oferty pracy

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.Portal Inżynieria Sanitarna
Konkurs na członków zarządu NFOŚiGW Drukuj
piątek, 24 sierpnia 2012 02:50

Źródło: www.nfosigw.gov.pl17 sierpnia 2012 r. Rada Nadzorcza NFOŚiGW ogłosiła nabór na stanowisko prezesa zarządu NFOŚiGW oraz na stanowisko zastępcy prezesa zarządu NFOŚiGW ds. finansowych i dwóch zastępców prezesa NFOŚiGW ds. przedsięwzięć środowiskowych.

Więcej…
 
Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie Drukuj
czwartek, 23 sierpnia 2012 03:25

Źródło: www.porozumieniedlabezpieczenstwa.plPod adresem www.porozumieniedlabezpieczenstwa.pl od 14 sierpnia działa strona internetowa Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Jest ona skierowana do firm budowlanych, osób zajmujących się na co dzień BHP, dziennikarzy zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa pracy oraz wszystkich, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie.

Więcej…
 
MPWiK Jaworzno - jest robota dla mięczaków Drukuj
czwartek, 19 lipca 2012 04:32

Źródło: www.mpwik.jaworzno.plNowy system kontroli jakości wody w MPWiK Jaworzno, nazywa się SYMBIO i bazuje na naturalnej reakcji małży na zanieczyszczenie wody – kiedy zmienia się jej toksyczność, małża automatycznie zamyka muszlę. W zbiorniku SYMBIO umieszczono osiem mięczaków z gatunku skójka zaostrzona (Unio tumidus). Każdy z nich ma na muszli magnes i sondy pomiarowe, które rejestrują stopień rozwarcia muszli.

Więcej…
 
170 km kanalizacji sanitarnej w lubuskiem Drukuj
sobota, 14 lipca 2012 18:32

Źródło: www.inzynieria-sanitarna.com.plUporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na obszarze Związku Celowego Gmin MG-6 to jak dotąd najdroższy projekt z województwa lubuskiego realizowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dofinansowanie projektu wynosi ponad 181 mln zł przy całkowitym koszcie inwestycji przekraczającym ponad 361 mln zł. Dzięki realizacji przedsięwzięcia na terenie obejmującym gminy Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn, Santok oraz miasto Gorzów Wielkopolski (tzw. Związek Celowy Gmin GM-6), zostanie wybudowanych prawie 170 km kanalizacji sanitarnej, a zmodernizowanych - ponad 10 km.

Więcej…
 
PKN ORLEN wdraża proekologiczne rozwiązania - prace warte 379 mln zleca Polimeksowi Drukuj
piątek, 13 lipca 2012 04:59

Źródło: www.orlen.plZdecydowana redukcja emisji tlenków azotu będzie efektem, wartego prawie 380 mln zł, projektu budowy instalacji Katalitycznego Odazotowania Spalin w Zakładzie Produkcyjnym PKN ORLEN w Płocku. Inwestycja będzie realizowana w ramach szacowanego na 1,4 mld złotych Programu Inwestycji Ekologiczno – Energetycznych. Zastosowana technologia jest nowoczesną, bezodpadową metodą redukcji emisji związków azotu, a instalacja będzie pierwszą tego rodzaju w Polsce i jedną z nielicznych w Europie.

Więcej…
 
Zawód audytora efektywności energetycznej będzie otwarty Drukuj
wtorek, 10 lipca 2012 17:37
Źródło: www.inzynieria-sanitarna.com.plChociaż audyty efektywności energetycznej nie zostały jeszcze na dobre uregulowane, do Sejmu wpłynął właśnie projekt deregulacji zawodu audytora efektywności. Rządowy projekt przewiduje likwidację wszystkich barier wejścia do zawodu audytora efektywności energetycznej. Taką profesję stworzyła ustawa o efektywności energetycznej z kwietnia ubiegłego roku. Deregulacja nie będzie miała jednak wpływu na zawód audytora energetycznego.Ta druga profesja funkcjonuje od chwili wejścia w życie tzw. ustawy termomodernizacyjnej z 2008 roku.
Więcej…
 
Oby po raz ostatni - wyłoniony wykonawca krakowskiej spalarni Drukuj
niedziela, 08 lipca 2012 20:37

Źródło: www.khk.krakow.pl4 lipca Krakowski Holding Komunalny S.A., odpowiedzialny za realizację projektu krakowskiej spalarni, dokonał wyboru generalnego wykonawcy inwestycji. Tym razem przetarg wygrało polsko-hiszpańsko-belgijskie konsorcjum , na którego czele stoi Budimex S.A.. O krakowskim Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów pisaliśmy już kilkakrotnie na łamach portalu. Zmiana wykonawcy jest spowodowana zgłoszeniem upadłości przez PGB, czyli dotychczasowego lidera konsorcjum, które miało realizować powyższą inwestycję.

Więcej…
 
Branża budowlana po Euro. Groźba upadłości czy szansa na rozwój ? Drukuj
środa, 04 lipca 2012 04:28

Źródło: www.pzpb.com.plGłówne zagrożenia i drogi wyjścia z problemów przez branżę budowlaną wskazywali uczestnicy konferencji zorganizowanej przez PZPB. „Z niepokojem zauważamy od kilku miesięcy szereg niekorzystnych procesów zachodzących w polskim budownictwie, które mogą doprowadzić do dramatycznej sytuacji w branży - mówi Marek Michałowski, Prezes Zarządu Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa. Mieliśmy szanse na rozwój i wzmocnienie sektora budownictwa i ta szansa została niestety zaprzepaszczona. Zamiast tego mamy ryzyko upadłości wielu firm, zapaści branży i utraty nawet 150 tys. miejsc pracy w budownictwie.”

Więcej…
 
Międzynarodowy Tydzień Wody ? Singapur 2012 Drukuj
wtorek, 03 lipca 2012 21:13

Źródło: www.inzynieria-sanitarna.com.pl01.07 w Singapurze rozpoczął się V Międzynarodowy Tydzień Wody 2012, w tym roku pod hasłem “Rozwiązania wodne dla zrównoważonych i przyjaznych miast”. Polskiej delegacji przewodniczy Stanisław Gawłowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska. W obliczu coraz większej urbanizacji świata i postępujących zmian klimatu naukowcy, eksperci i ministrowie z całego świata będą poszukiwać najlepszych rozwiązań gospodarowania wodą umożliwiający  dalszy zrównoważony rozwój miast.

Więcej…
 
Nowa kadencja władz SPW Drukuj
piątek, 29 czerwca 2012 04:29

Źródło: www.wentylacja.org.pl26 czerwca 2012 odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Polska Wentylacja. Na corocznym Zebraniu Zarząd  zdał sprawozdanie z działalności w roku 2011 oraz sprawozdanie finansowe. Sprawozdanie zostało zatwierdzone przez Członków. W związku z kończącą się kadencją władz Stowarzyszenia 2010-2012 podczas Zebrania odbyły się wybory do kadencji 2012-2014.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 18

Najbliższe szkolenia

poprzednim miesiącu czerwiec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Branżowy katalog firm

WW celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://inzynieria-sanitarna.com.pl używa Cookies. Korzystajac ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików Cookies. Polityka Prywatności - zobacz więcej.

Akceptuję pliki ciasteczek z tej witryny.