Start

Branżowe słówko na dziś

Codziennie nowe tłumaczenie z
j. angielskiego na j. polski:
 
landfill - wysypisko śmieci

Losowe Ogłoszenia

Ostatnie oferty pracy

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.Portal Inżynieria Sanitarna
Poziomy recyklingu odpadów już określone Drukuj
środa, 27 czerwca 2012 04:05

Źródło: www.inzynieria-sanitarna.com.plWczoraj weszło w życie rozporządzenie ministra środowiska z 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych. Rozporządzenie zobowiązuje gminy do osiągnięcia określonych poziomów recyklingu do 31 grudnia 2020 r., a także ustala sposób ich obliczania, co ma umożliwić weryfikację ich osiągnięcia w kolejnych latach.

Więcej…
 
Nowy Plac Unii otrzymał certyfikat BREEAM Drukuj
sobota, 23 czerwca 2012 02:42

Źródło: www.bre.co.ukW maju 2012 r. część biurowa powstającego w Warszawie kompleksu biurowo-handlowego Nowy Plac Unii otrzymała prestiżowy certyfikat BREEAM, przyznawany obiektom realizowanym zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Projekt otrzymał wysoką ocenę „bardzo dobry”.

Więcej…
 
Spółki sieciowe wydadzą 18 mld zł na uregulowanie stanu prawnego gruntów Drukuj
piątek, 22 czerwca 2012 02:33
Źródło: www.deloitte.comZdaniem prawników Deloitte Legal uregulowanie zaszłości związanych z uporządkowaniem prawa do nieruchomości, przez które przechodzą sieci elektroenergetyczne, gazowe i ciepłownicze pochłonie 18 mld zł. Tyle spółki wydadzą zgodnie z algorytmem określonym w projekcie ustawy o korytarzach przesyłowych. Najwięcej na uregulowanie stanu prawnego sieci wydadzą operatorzy sieci elektroenergetycznych - 9,3 mld zł.
Więcej…
 
Wzrost udziału energii odnawialnych w UE Drukuj
czwartek, 21 czerwca 2012 03:19

Źródło: www.epp.eurostat.ec.europa.eu Według poniedziałkowego raportu Eurostat w 2010 roku zanotowaliśmy kolejny wzrostu udziału energii odnawialnych w rocznym bilansie jej zużycia. Dla porównania w 2010 roku wynosił on 12,4% , w 2009 11,7% i 10,5% w 2008 roku. Zgodnie z przyjętą w 2009 roku dyrektywą do 2020 roku Europa musi osiągnąć poziom 20% udziału energii odnawialnych w stostunku do zapotrzebownia energetycznego. Jest to jednak średnia wartość gdyż wiele z krajów, w tym także Polska zaczynały z niższego pułapu startowego. W naszym przypadku do 2020 roku udział energii odnawialnych musi wynieść 15%.

Więcej…
 
Znamy laureatów GreenEvo Drukuj
wtorek, 19 czerwca 2012 02:32

Źródło: www.greenevo.gov.plZnamy już laureatów III edycji projektu Ministerstwa Środowiska – GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii. Spośród 14 nominowanych firm nagrodzono 10 przedsiębiorstw, oferujących łącznie 11 technologii przyjaznych środowisku. Wśród zwycięskich rozwiązań znajdują się m.in.: system do produkcji paliw płynnych z odpadów tworzyw sztucznych oraz Integrator - inteligentny system zarządzania energią odnawialną. Pierwsze rozwiązanie służy do przeróbki odpadów z tworzyw sztucznych, które powstają w przemyśle i gospodarstwach domowych na paliwa płynne.

Więcej…
 
Pierwsze 150 mln zł na Inteligentne Sieci Energetyczn Drukuj
poniedziałek, 18 czerwca 2012 02:32

Źródło: www.nfosigw.gov.plNFOŚiGW ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć realizowanych w ramach I konkursu programu priorytetowego p.n.: Inteligentne Sieci Energetyczne (ISE). Inteligentne sieci pozwolą na integrację działań wytwórców, dystrybutorów i końcowych odbiorców energii, dzięki czemu energia będzie wykorzystywana efektywniej. Pionierami takich rozwiązań na świecie są Kanadyjczycy, Amerykanie, Japończycy a w Europie – Włosi.

Więcej…
 
Nowe Prawo Wodne - reforma gospodarki wodnej w Polsce Drukuj
niedziela, 17 czerwca 2012 09:32

Źródło: www.euc.illinois.eduDo konsultacji  społecznych i międzyresortowych trafił projekt nowego Prawa wodnego (założenia). Jasne uprawnienia właścicielskie, rozdzielenie zarządzania wodami od zarządzania majątkiem i uporządkowanie przepisów wynikających z prawa UE – to najważniejsze powody przygotowania projektu. Ustawa Prawo wodne obowiązuje 10 lat, w tym czasie zaszło w regulowanej tymi przepisami dziedzinie wiele zmian.

Więcej…
 
Polskie zielone inwestycje na targach Carbon Expo Drukuj
wtorek, 12 czerwca 2012 11:12

Źródło: www.mos.gov.plPonad 2,5 tysiąca osób odwiedziło tegoroczne Międzynarodowe Targi Carbon Expo. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość obejrzenia także stoiska Ministerstwa Środowiska i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W trakcie wydarzenia polska delegacja spotkała się ponadto z przedstawicielami Banku Światowego oraz potencjalnymi kontrahentami zagranicznymi zainteresowanymi współpracą w zakresie Systemu Zielonych Inwestycji.

Więcej…
 
GreenEvo wśród najlepszych rozwiązań dla zielonej gospodarki na Rio+20 Drukuj
piątek, 08 czerwca 2012 02:33

Źródło: www.uncsd2012.orgGreenEvo to prowadzony już od 3 lat projekt Ministerstwa Środowiska, którego celem jest promocja polskich zielonych technologii na rynkach międzynarodowych. Podczas konferencji w Rio de Janeiro odbędzie się szereg spotkań prezentujących wszystkim zainteresowanym krajom polskie technologie przyjazne środowisku. Ponadto, gospodarze szczytu są zainteresowani wdrożeniem projektu GreenEvo w swoim kraju, a szczyt będzie doskonałą okazją do omówienia warunków współpracy.

Więcej…
 
Wykonawca Stadionu Narodowego ogłosił upadłość Drukuj
wtorek, 05 czerwca 2012 04:48
Źródło: www.pbg-sa.plGeneralny wykonawca warszawskiego stadionu ogłosił upadłość. Powodem złej sytuacji jak twierdzi konsorcjum na którego czele stoi Hydrobudowa S.A. są zaległości w wypłatach środków czemu stanowczo zaprzecza operator stadionu. PBG dla ochrony pracowników i interesów wszystkich wierzycieli – kontrahentów, obligatariuszy i banków kredytujących – podjęło decyzję o złożeniu do Sądu Rejonowego Poznań - Stare Miasto wniosku o ogłoszenie upadłości z zawarciem układu z wierzycielami,. Uzasadnieniem dla podjęcia powyższych decyzji jest również umożliwienie prowadzenia dalszej działalności operacyjnej spółek.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 18

Najbliższe szkolenia

poprzednim miesiącu czerwiec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Branżowy katalog firm

WW celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://inzynieria-sanitarna.com.pl używa Cookies. Korzystajac ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików Cookies. Polityka Prywatności - zobacz więcej.

Akceptuję pliki ciasteczek z tej witryny.