Start

Branżowe słówko na dziś

Codziennie nowe tłumaczenie z
j. angielskiego na j. polski:
 
landfill - wysypisko śmieci

Losowe Ogłoszenia

Ostatnie oferty pracy

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.Portal Inżynieria Sanitarna
Ministerstwo radzi ws. odpadów Drukuj
poniedziałek, 04 czerwca 2012 04:31

Źródło: www.inzynieria-sanitarna.com.plSpecjalnie powołany zespół ekspertów wyjaśnia przedstawicielom samorządów kwestie dotyczące organizacji nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Ministerstwo Środowiska kontynuuje akcję merytorycznego wsparcia gmin we wdrażaniu tzw. „rewolucji śmieciowej”. Współpracujący z ministerstwem eksperci wyjaśniają kwestie dotyczące ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Przedstawiciele samorządów mogą uzyskać informacje na temat zasad ustalania opłat za wywóz śmieci, warunków przeprowadzania przetargów, technologii przetwarzania odpadów komunalnych, a także zapisów prawa samorządowego. Pytania można przesyłać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. zaznaczając w tytule wiadomości obszar tematyczny i przedstawiając w treści e-maila własną interpretację zagadnienia lub propozycję odpowiedzi.

Więcej…
 
Skanska rozpoczyna prace nad projektem kolejnego zielonego biurowca we Wrocławiu Drukuj
piątek, 01 czerwca 2012 04:37

Źródło: www.skanska.plSkanska Property Poland, deweloper zielonych powierzchni biurowych, związany z Wrocławiem już kilkoma inwestycjami, rozpoczyna prace nad projektem biurowca, który powstanie w jednym z najbardziej prestiżowych miejsc we Wrocławiu – tuż przy placu Dominikańskim. Za całość prac projektowych odpowiedzialna jest Skanska S.A., ściśle współpracująca m.in. z pracownią projektową Medusa Group. Do tej pory Medusa współpracowała z deweloperem m.in. przy projekcie łódzkiego biurowca Green Horizon. Przewiduje się, że prace projektowe potrwają ok. 12 miesięcy.

Więcej…
 
Ogłoszono nowy przetarg na spalarnie w Bydgoszczy Drukuj
poniedziałek, 28 maja 2012 04:28

Źródło: www.pronatura.bydgoszcz.pl

24 maja br. spółka ProNatura ogłosiła nowy przetarg na wykonawcę odpowiedzialnego za projekt i budowę spalarni odpadów w Bydgoszczy. Zainteresowani kontraktem mają 45 dni na składanie ofert. Wyłoniony w przetargu wykonawca odpowiedzialny będzie za projekt i budowę zakładu termicznego przekształcania odpadów komunalnych, kompostowni na odpady biodegradowalne w Bydgoszczy oraz stacji przeładunkowej w Toruniu.
Więcej…
 
Dziś egzaminy pisemne na uprawnienia budowlane Drukuj
piątek, 25 maja 2012 04:12

Źródło: www.piib.org.plPo raz kolejny Polska Izba Inżynierów Budownictwa organizuje egzaminy na uprawnienia budowlane. Podczas ostatniej tury egzamin zdało  2 260 osób i ten wynik przez Izbę był określany jako kiepski i zdecydowanie poniżej oczekiwań. Do egzaminu przystąpiło wtedy ok. 2 600 osób a do egzaminu ustnego nie udało się podejść jedynie 60 osobom. Mimo licznych pomysłów do zniesienia uprawnień cały czas są one konieczne do pełnienia określonych funkcji w budownictwie a zdany egzamin i indywidualny nr uprawnień jest wciąż obiektem pożadania wielu inżynierów.

Więcej…
 
Nowy prezes zarządu Mostostalu Warszawa S.A. - pytanie czy nie za późno? Drukuj
piątek, 25 maja 2012 03:59

Źródło: www.mostostal.waw.plPan Marek Józefiak od 1 czerwca 2012 przejmie stery w Spółce obejmując stanowisko Prezesa Zarządu Mostostal Warszawa SA. Rada Nadzorcza Mostostal Warszawa SA na posiedzeniu w dn. 21 maja 2012 br. powołała Pana Marka Józefiaka na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki. Nowy prezes rozpocznie swoje urzędowanie w dn. 1 czerwca 2012 r. po wygaśnięciu kadencji dotychczasowego kierownictwa.

Więcej…
 
Zielone domy na wyciągnięcie ręki Drukuj
poniedziałek, 21 maja 2012 21:38

Źródło: www.thevividedge.comNawet 40 tys. zł dla budujących domy i 15 tys. dofinansowania dla kupujących mieszkania. Warunek: nowe budynki muszą być energooszczędne, czyli jednocześnie przyjazne środowisku. Minister Marcin Korolec otworzył dziś konsultacje nowego programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. NFOŚiGW opracował projekt ogólnopolskiego programu dopłat do kredytów na budowę domów energooszczędnych.

Więcej…
 
Będzie kolejny przetarg na spalarnię w Bydgoszczy Drukuj
czwartek, 17 maja 2012 04:31
Źródło: www.inzynieria-sanitarna.com.pl16 maja 2012 roku unieważniono przetarg na wykonawcę odpowiedzialnego za projekt i budowę spalarni odpadów w Bydgoszczy. W najbliższych dniach spółka ProNatura rozpocznie nową procedurę przetargową. Spółka tłumaczy, że unieważnienie przetargu i ogłoszenie nowego postępowania to jedno z rozwiązań branych pod uwagę przez inwestora po ostatnim orzeczeniu Krajowej Izby Odwoławczej, która nakazała ponowne badanie i ocenę ofert oraz odrzucenie wybranej oferty Mostostal Warszawa. W myśl wyroku KIO, podstawą do odrzucenia tej oferty była jej niezgodność z treścią SIWZ.
Więcej…
 
Modernizacja 8 [km] sieci ciepłowniczej za prawie 11 mln zł. Drukuj
środa, 16 maja 2012 04:38
Źródło: www.fortum.plFortum, właściciel miejskich sieci ciepłowniczych we Wrocławiu, Częstochowie i Płocku, w 2012 roku planuje modernizację prawie 8 km sieci za kwotę ponad 14 mln zł. Ponadto koncern zamierza zbudować około 7,4 km nowych przyłączy, których koszt wyniesie prawie 11 mln zł. Jak podaje spółka celem prac modernizacyjnych i inwestycyjnych podejmowanych co roku między sezonami grzewczymi przez firmę Fortum, jest zagwarantowanie bezpiecznej dystrybucji ciepła we Wrocławiu, Częstochowie i Płocku.
Więcej…
 
NIK o likwidacji mogilników Drukuj
wtorek, 15 maja 2012 04:51

Źródło: www.nik.gov.plW Polsce zlikwidowano większość odkrytych do tej pory składowisk substancji toksycznych zwanych mogilnikami. Jednak ani Ministerstwo Środowiska, ani urzędy marszałkowskie nie mają pełnej wiedzy, czy na terenach po zlikwidowanych obiektach jest bezpiecznie. W dodatku tylko nieliczni starostowie prowadzą poszukiwania nieodkrytych jeszcze składowisk. To może być tykająca bomba ekologiczna – ostrzega NIK.

Więcej…
 
PIIB debatuje nad nową ustawą - Prawo budowlane Drukuj
niedziela, 13 maja 2012 19:35

Źródło: www.piib.org.pl8 maja br. w siedzibie Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa w Warszawie odbyło się spotkanie Grupy B-8 pod przewodnictwem prezesa KR PIIB Andrzeja Rocha Dobruckiego. Zasadniczym celem spotkania było odniesienie się do założeń z dnia 19 kwietnia br. do nowej ustawy Prawo budowlane oraz nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym przedłożonych do konsultacji przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, jako I etapu opracowania Kodeksu budowlanego.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 18

Najbliższe szkolenia

poprzednim miesiącu czerwiec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Branżowy katalog firm

WW celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://inzynieria-sanitarna.com.pl używa Cookies. Korzystajac ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików Cookies. Polityka Prywatności - zobacz więcej.

Akceptuję pliki ciasteczek z tej witryny.