Start

Branżowe słówko na dziś

Codziennie nowe tłumaczenie z
j. angielskiego na j. polski:
 
landfill - wysypisko śmieci

Losowe Ogłoszenia

Ostatnie oferty pracy

Ostatnio na forum

Brak postów do publikacji.Portal Inżynieria Sanitarna
Krakowska akcja "Zamień odpady na kulturalne wypady" Drukuj
niedziela, 22 kwietnia 2012 11:52

Źródło: www.inzynieria-sanitarna.com.plKrakowski Mały Rynek roił się dziś od osób chcących wziąść udział w akcji: Zamień odpady na kulturalne wypady. Aby otrzymać bilet do kina, teatru czy muzuem wystarczyło przynieść np. 5 kg makulatury, 10 zużytych baterii, 10 puszek, 10 kartonów po napojach czy 10 butelek. Zainteresowanie przerosło chyba oczekiwania organizatorów a wysokiej frekwencji na Małym Rynku sprzyjała wyśmienita pogoda.

Więcej…
 
GreenEvo dało szanse 14 firmom Drukuj
niedziela, 22 kwietnia 2012 08:49

Źródło: www.greenevo.gov.pl14 firm zyskało szansę dołączenia do grona laureatów konkursu GreenEvo. Kapituła dokonała również oceny dwóch poprzednich edycji konkursu i zdecydowała o kontynuacji współpracy z wszystkimi 30 dotychczasowymi laureatami.16 kwietnia odbyło się posiedzenie Kapituły Konkursu GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii.  Bardzo się cieszę, że pomagamy innowacyjnym polskim przedsiębiorcom zdobywać zagraniczne kontrakty, a jednocześnie chronimy środowisko.

Więcej…
 
Prawo ochrony środowiska z poprawkami Drukuj
poniedziałek, 16 kwietnia 2012 18:04

fot: Krzysztof BiałoskórskiSejm rozpatrzył i przyjął wszystkie poprawki Senatu do nowelizacji ustawy - Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw. Przepisy te wdrażają dyrektywę 2008/50/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 21 maja 2008 r. Chodzi o nowe mechanizmy zarządzania jakością powietrza w strefach i aglomeracjach, normy jakości powietrza oraz obecność pyłu zawieszonego PM2,5. Nowelizacja reguluje także sposób postępowania w przypadku przekroczeń norm jakości powietrza oraz działania na rzecz ochrony środowiska.

Więcej…
 
Krakowskie Centrum Informatyki gotowe Drukuj
niedziela, 15 kwietnia 2012 16:04

Źródło: www.mostostal.waw.plKatedra Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zyskała nowe Centrum Informatyki. Nowoczesne laboratoria dydaktyczne spełniają najostrzejsze wymogi standardów Unii Europejskiej oraz umożliwiają kształcenie na światowym poziomie. Realizacja nowego budynku dydaktycznego Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki trwała ponad 2 lata. Oficjalne otwarcie, wartego 44 mln zł. netto, obiektu odbyło się 28 marca br.

Więcej…
 
Konkurs na najbardziej efektywną energetycznie gminę w Polsce Drukuj
niedziela, 15 kwietnia 2012 15:49

Źródło: www.kape.gov.pl

Do obecnej edycji Konkursu zgłosiły się 42 gminy. Prawie 65% z nich to gminy małe do 30 tys. mieszkańców. Novum w stosunku do poprzednich edycji Konkursu jest liczna reprezentacja największych polskich miast z województw: Mazowieckiego, Wielkopolskiego, Pomorskiego, Śląskiego. Liderem w ilości zgłoszeń jest województwo Śląskie, z którego aż 9 gmin bierze udział w Konkursie. Do końca marca br. Jury Konkursu w skład którego, oprócz  ekspertów KAPE S.A.,  wchodzą przedstawiciele Ministerstw: Gospodarki i Środowiska, Związku Miast Polskich oraz reprezentanci sponsorów:  ISOVER Saint-Gobain oraz PKP Energetyka S.A.,  podejmie decyzję o tym, która z gmin zostanie  zwycięzcą i otrzyma nagrodę regulaminową w trzech kategoriach:

- gmina do 30 tys. mieszkańców
- gmina pow. 30 tys. mieszkańców do 100 tys. mieszkańców
- gmina pow. 100 tys. mieszkańców.
Więcej…
 
Wmurownie kamienia wegielnego pod biurowiec pasywny w Katowicach Drukuj
piątek, 13 kwietnia 2012 04:37

Źródło: www.euro-centrum.com.plWmurowanie kamienia węgielnego pod budowę pierwszego w Polsce pasywnego biurowca, odbędzie się 23 kwietnia w katowickim Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum. W przewidzianym na godz. 16.30 wydarzeniu weźmie udział dwoje członków Rządu, Minister Rozwoju Regionalnego Elżbieta Bieńkowska oraz Minister Sprawiedliwości, Jarosław Gowin. Wmurowanie kamienia węgielnego jest uroczystością towarzyszącą II Forum Nowej Gospodarki (23-24 kwietnia), kongresu poświęconego technologii i innowacji w kontekście unijnej strategii Europa 2020 oraz platformie współpracy Śląska i Małopolski w ramach regionu „Polski Południowej”

Więcej…
 
Ranking najlepszych firm dla inżynierów ogłoszony Drukuj
poniedziałek, 09 kwietnia 2012 12:00

Źródło: www.firmadlainzyniera.plJuż po raz jedenasty Bank Danych o Inżynierach przedstawił wyniki rankingu najatrakcyjniejszych pracodawców zatrudniających inżynierów w Polsce. Po raz piąty z rzędu pierwsze miejsce zajęła w nim Skanska. Ranking Firma dla Inżyniera prezentuje 50 najatrakcyjniejszych pracodawców na polskim rynku. O pozycji poszczególnych firm w tegorocznej edycji zadecydowały głosy oddane przez 2 873 inżynierów między 1 stycznia a 31 grudnia 2011 r. 88 proc. głosujących stanowili mężczyźni, zaś 12 proc. kobiety.

Więcej…
 
OzeDay 2012 w Krakowie Drukuj
sobota, 07 kwietnia 2012 17:41

Źródło: www.oze.agh.edu.pl17 kwietnia 2012 roku już po raz drugi odbędzie się OZE Day- Dzień odnawialnych źródeł energii. W tym roku organizator pragnie zainteresować wszystkich odnawialnymi źródłami energii (OZE) ze szczególnym uwzględnieniem geotermii i pomp ciepła. Odbędą się  także warsztaty z fotowoltaiki i wyjazdowe w Miękini oraz konkursy, które mają uatrakcyjnić tegoroczną edycję. Tegoroczna konferencja naukowa w Auli A0 będzie poświęcona geotermii oraz specjalistycznym rozwiązaniom, które przedstawią przedstawiciele firm zajmujących się geotermią i pompami ciepła.

Więcej…
 
Obradowała Krajowa Rada PIIB Drukuj
piątek, 06 kwietnia 2012 13:08

Źródło: www.piib.org.pl28 marca br. obradowała Krajowa Rada PIIB. Dyskutowano m.in. o możliwości podwyższenia składki oraz pracach zespołu ds. zakupu elektronicznego dostępu do norm. Podsumowano XVIII sesję egzaminacyjną na uprawnienia budowlane. Obradom przewodniczył prezes Krajowej Rady PIIB Andrzej Roch Dobrucki. Na początku spotkania Marian Płachecki przewodniczący Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej PIIB omówił wyniki XVIII sesji egzaminacyjnej na uprawnienia budowlane. Okręgowe Komisje Kwalifikacyjne w całym kraju przyjęły 2636 wniosków. Do pisemnego egzaminu testowego przystąpiło 2568 osób oraz dodatkowo 178 osób przystąpiło w trybie poprawkowym do części ustnej. Uprawnienia uzyskało 2260 inżynierów.

Więcej…
 
Raport NIK o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków Drukuj
środa, 04 kwietnia 2012 18:12

Źródło: www.zmescience.comPrzedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne używają przestarzałych i awaryjnych urządzeń. W konsekwencji powszechnie marnują wyprodukowaną przez siebie wodę, co ma wpływ na wysokość opłat ponoszonych przez odbiorców. NIK wskazuje także, że przedsiębiorstwa przez lata nierzetelnie określały taryfy za swoje usługi, nie weryfikując co roku ważnych informacji ekonomicznych, czym naraziły część gmin na straty. Na wysokość cen i opłat za wodę ponoszonych przez odbiorców mają wpływ m.in. straty wody w sieciach wodociągowych (spowodowane głównie awariami). NIK ustaliła, że w badanych przedsiębiorstwach wyprodukowano i zakupiono prawie 72 mln m³ wody, z czego zmarnowało się ok. 19 mln m³. 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 18

Najbliższe szkolenia

poprzednim miesiącu czerwiec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Branżowy katalog firm

WW celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://inzynieria-sanitarna.com.pl używa Cookies. Korzystajac ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików Cookies. Polityka Prywatności - zobacz więcej.

Akceptuję pliki ciasteczek z tej witryny.