|  | 

Ciepło skraplania pary wodnej tablice

marek józefiak mostostal

marek józefiak mostostal
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Szkolenia BHP (3)Fachowa wiedza potrafi zapobiec wielu niemiłym niespodziankom w zakładzie pracy. By wszyscy czuli się tam bezpiecznie organizowane są szkolenia BHP. Istnieją dwa rodzaje takich szkoleń. Pierwsze z nich obejmuje szkolenie wstępne, które umożliwia rozpoczęcie pracy na swoim stanowisku. Szkolenia BHP wstępne organizowane są na zasadzie instruktażu. Pracownik zostaje zapoznany w sposób ogólny, o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy na jego stanowisku pracy. Takiego instruktażu może udzielić każda upoważniona do tego osoba np. pracodawca. Następnymi są szkolenia BHP okresowe. Jak sama nazwa wskazuje są to szkolenia, które należy odnawiać co pewien czas. Ich intensywność zależy od piastowanego stanowiska. Celem szkoleń okresowych jest przypomnienie i utrwalenie zdobytej wiedzy. Każde szkolenie jest ważne i potrzebne, gdyż w przeciwnym wypadku pracownik może być niedopuszczony do pracy. Jednak najważniejszym celem szkolenia BHP jest zapewnienie pracownikom bezpieczeństwa, czyli przygotowanie pracowników do bezpiecznego wykonywania pracy na swoim stanowisku, jak również poinformowanie o ewentualnych zagrożeniach, czy szkodliwych dla zdrowia czynnikach tam istniejących. W przypadku piastowania więcej niż jednego stanowiska pracy – należy przejść instruktaż dotyczący bezpieczeństwa na każdym z nich.

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

szkolenia-bhp-czestochowa

ABOUT THE AUTHOR

Pozostałe wpisy:

  • Źródła zanieczyszczeń

    Źródła zanieczyszczeń

    Źródła zanieczyszczeń: 1. Zanieczyszczenia mogą pochodzić ze źródeł naturalnych: – wybuchy wulkanów, wietrzenie pustyń, pożarów lasów i stepów, odparowanie z powierzchni mórz i oceanów, erozja gleb i skał oraz przemiany fizyko-chemiczne np. procesy gnilne. 2. Zanieczyszczenia mogą pochodzić ze źródeł sztucznych: – zakłady przemysłowe, huty, kotłownie, elektrownie, transport. Jako synonimu możemy tu użyć nazwy: zanieczyszczenia

  • Nożyce gilotynowe Warcom

    Nożyce gilotynowe Warcom

    Cięcie blachy Wytwarzanie metalowych przedmiotów i części, niezbędnych do zaspokajania codziennych potrzeb i czynności, odbywa się przy zastosowaniu różnego rodzaju maszyn produkcyjnych. Obrabiarki, kuźniarki, tłocznie czy walcarki, to niektóre z przykładów typów maszyn. Mimo, iż mocne i potężne, pracując nieustannie, czasami ulegają awariom. Z pomocą przychodzą pracownicy remontowi, którzy zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt naprawczy typu: