Start

Branżowe słówko na dziś

Codziennie nowe tłumaczenie z
j. angielskiego na j. polski:
 
landfill - wysypisko śmieci

Losowe Ogłoszenia

Ostatnie oferty pracy

Ostatnio na forum

Więcej »Budownictwo w języku angielskim - nowy kierunek na PK Drukuj
piątek, 03 stycznia 2014 10:45

Źródło: www.pk.edu.plStudia w języku angielskim zostały uruchomione począwszy od roku akademickiego 2010/2011 w ramach projektu „Rozwój potencjału dydaktycznego Politechniki Krakowskiej w zakresie nowoczesnego budownictwa”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 4.1.1. Proponowane studia współfinansowane będą przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ma na celu kształcenie przyszłych inżynierów, którzy nie tylko zdobędą fachową wiedzę z zakresu nowoczesnego budownictwa, ale także biegle opanują techniczny język angielski, tak potrzebny na współczesnym, w znacznej mierze otwartym rynku pracy.

W ramach tego projektu realizujemy studia I stopnia od 2010 roku oraz II stopnia od 2013 roku. Jednocześnie w bieżącym roku akademickim (2013/2014) proponujemy II edycję studiów II stopnia – magisterskich.

Kolejne edycje będą uruchamiane w następnych latach

W przeciwieństwie do wielu uczelni uczestnictwo w oferowanych studiach, dzięki współfinansowaniu przez UE, jest całkowicie nieodpłatne.

Starający się o przyjęcie na studia w języku angielskim będą rejestrować się w tym samym czasie co kandydaci na studia w języku polskim i będą poddani takiej samej procedurze kwalifikacyjnej. Kryteria naboru na studia na kier. Budownictwo są takie same niezależnie od języka wykładowego, jednakże od chętnych do studiowania w jęz. ang. wymagane będzie dostateczne opanowanie tego języka. Osoby, które wykażą się udokumentowaną znajomością jęz. ang. przy składaniu dokumentów zostaną zakwalifikowane podczas rekrutacji. Za wystarczające uznaje się egzaminy CAE, CPE, FCE z oceną A lub B, TOEFL, zdanie międzynarodowej matury, ukończenie liceum z angielskim językiem wykładowym lub posiadanie świadectwa dojrzałości potwierdzającego uzyskanie co najmniej 60% pkt. z języka angielskiego, zdanego na poziomie rozszerzonym. Osoby przyjęte na studia, które nie spełniają powyższych kryteriów, a są przekonane o swoich dostatecznych kompetencjach językowych i zadeklarują przy składaniu dokumentów chęć studiowania w jęz. ang., będą pisać test kompetencyjny z języka - jego zdanie będzie kwalifikować do grupy z językiem wykładowym angielskim.

Należy podkreślić, że ukończenie proponowanych studiów będzie dawało możliwość ubiegania się w przyszłości o uprawnienia budowlane po spełnieniu ustawowych wymagań. Po dwóch latach praktyki zawodowej absolwenci będą mogli także ubiegać się o przyznanie dyplomu Inżyniera Europejskiego, który jest honorowany w krajach Unii Europejskiej.

Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej to jeden z największych wydziałów Uczelni, a także jeden z największych wydziałów w Polsce kształcących przyszłe kadry dla budownictwa. To na naszym Wydziale kształcą się przyszli inżynierowie budownictwa w specjalnościach m.in. konstrukcji budowlanych i inżynierskich, dróg, ulic i autostrad, dróg kolejowych, teorii konstrukcji inżynierskich, mostów i budowli podziemnych, technologii i organizacji budownictwa.

Dzięki przystąpieniu Polski w 2004r. do Unii Europejskiej otworzyły się przed studentami i pracownikami naukowo – dydaktycznymi większe możliwości wymian, a także i studiowania na zagranicznych uczelniach w języku angielskim. Dzisiejszy kandydat na studia na kierunku budownictwo ma nie tylko dobre podstawy z przedmiotów ścisłych, ale jest dobrze przygotowany w zakresie języka angielskiego. Dla takich osób, z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej ma propozycję realizacji studiów w zakresie nowoczesnego budownictwa w języku angielskim.

 

Źródło: www.civ-eng.pk.edu.pl

 

Najbliższe szkolenia

poprzednim miesiącu luty 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2 3 4
week 6 5 6 7 8 9 10 11
week 7 12 13 14 15 16 17 18
week 8 19 20 21 22 23 24 25
week 9 26 27 28
Brak wydarzeń

Branżowy katalog firm

WW celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://inzynieria-sanitarna.com.pl używa Cookies. Korzystajac ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików Cookies. Polityka Prywatności - zobacz więcej.

Akceptuję pliki ciasteczek z tej witryny.