Start

Branżowe słówko na dziś

Codziennie nowe tłumaczenie z
j. angielskiego na j. polski:
 
landfill - wysypisko śmieci

Losowe Ogłoszenia

Ostatnie oferty pracy

Ostatnio na forum

Więcej »EMAS, czyli efektywne zarządzanie gospodarką odpadami Drukuj
poniedziałek, 30 grudnia 2013 08:54

Źródło: www.mos.gov.plO możliwościach wykorzystania EMAS jako skutecznego narzędzia zarządzania w obszarze gospodarki odpadami rozmawiali uczestnicy konferencji, która odbyła się 19 grudnia w Ministerstwie Środowiska. W spotkaniu uczestniczył wiceminister Stanisław Gawłowski. Konferencja „EMAS, czyli efektywne zarządzanie gospodarką odpadami" była okazją do poszerzenia zarówno wiedzy o systemie EMAS, jak i jego praktycznym zastosowaniu w branży gospodarki odpadami.

W trakcie spotkania szeroko dyskutowane były zmiany w przepisach dotyczących odpadów bezpośrednio odwołujące się do systemu ekozarządzania i audytu (EMAS). Dla firm zajmujących się gospodarką odpadami EMAS może stanowić wsparcie w sprostaniu wyzwaniom związanym ze zmieniającymi się warunkami prowadzenia działalności.

W trakcie spotkania minister Gawłowski podkreślił znaczenie problematyki gospodarki odpadami w mijającym roku oraz w kolejnych latach. Przekazał również wyrazy uznania dla organizacji, które wdrożyły system ekozarządzania i audytu (EMAS) i w ten sposób stosują najwyższe standardy ochrony środowiska.

System Ekozarządzania i Audytu EMAS (ang. Eco Management and Audit Scheme) jest narzędziem pomagającym efektywnie zarządzać dostępnymi zasobami i energią. Wdrożenie jego wymagań pomaga stosować się do najwyższych standardów ochrony środowiska. Jednocześnie odwołania do EMAS coraz częściej pojawiają się w nowych przepisach o odpadach - znalazły się one m.in. w nowej ustawie o odpadach.

Konferencja została zorganizowana przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska przy współpracy z Ministerstwem Środowiska oraz Global Compact Network Poland - koordynatorem inicjatywy ONZ na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania zrównoważonego rozwoju w Polsce.

 

Źródło: www.mos.gov.pl

 

Najbliższe szkolenia

poprzednim miesiącu luty 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2 3 4
week 6 5 6 7 8 9 10 11
week 7 12 13 14 15 16 17 18
week 8 19 20 21 22 23 24 25
week 9 26 27 28
Brak wydarzeń

Branżowy katalog firm

WW celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://inzynieria-sanitarna.com.pl używa Cookies. Korzystajac ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików Cookies. Polityka Prywatności - zobacz więcej.

Akceptuję pliki ciasteczek z tej witryny.