Start

Branżowe słówko na dziś

Codziennie nowe tłumaczenie z
j. angielskiego na j. polski:
 
landfill - wysypisko śmieci

Losowe Ogłoszenia

Ostatnie oferty pracy

Ostatnio na forum

Więcej »Portal Inżynieria Sanitarna
Poziomy recyklingu odpadów już określone Drukuj
środa, 27 czerwca 2012 04:05

Źródło: www.inzynieria-sanitarna.com.plWczoraj weszło w życie rozporządzenie ministra środowiska z 29 maja 2012 r. w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych. Rozporządzenie zobowiązuje gminy do osiągnięcia określonych poziomów recyklingu do 31 grudnia 2020 r., a także ustala sposób ich obliczania, co ma umożliwić weryfikację ich osiągnięcia w kolejnych latach.

Więcej…
 
Nowy Plac Unii otrzymał certyfikat BREEAM Drukuj
sobota, 23 czerwca 2012 02:42

Źródło: www.bre.co.ukW maju 2012 r. część biurowa powstającego w Warszawie kompleksu biurowo-handlowego Nowy Plac Unii otrzymała prestiżowy certyfikat BREEAM, przyznawany obiektom realizowanym zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Projekt otrzymał wysoką ocenę „bardzo dobry”.

Więcej…
 
Spółki sieciowe wydadzą 18 mld zł na uregulowanie stanu prawnego gruntów Drukuj
piątek, 22 czerwca 2012 02:33
Źródło: www.deloitte.comZdaniem prawników Deloitte Legal uregulowanie zaszłości związanych z uporządkowaniem prawa do nieruchomości, przez które przechodzą sieci elektroenergetyczne, gazowe i ciepłownicze pochłonie 18 mld zł. Tyle spółki wydadzą zgodnie z algorytmem określonym w projekcie ustawy o korytarzach przesyłowych. Najwięcej na uregulowanie stanu prawnego sieci wydadzą operatorzy sieci elektroenergetycznych - 9,3 mld zł.
Więcej…
 
Wzrost udziału energii odnawialnych w UE Drukuj
czwartek, 21 czerwca 2012 03:19

Źródło: www.epp.eurostat.ec.europa.eu Według poniedziałkowego raportu Eurostat w 2010 roku zanotowaliśmy kolejny wzrostu udziału energii odnawialnych w rocznym bilansie jej zużycia. Dla porównania w 2010 roku wynosił on 12,4% , w 2009 11,7% i 10,5% w 2008 roku. Zgodnie z przyjętą w 2009 roku dyrektywą do 2020 roku Europa musi osiągnąć poziom 20% udziału energii odnawialnych w stostunku do zapotrzebownia energetycznego. Jest to jednak średnia wartość gdyż wiele z krajów, w tym także Polska zaczynały z niższego pułapu startowego. W naszym przypadku do 2020 roku udział energii odnawialnych musi wynieść 15%.

Więcej…
 
Znamy laureatów GreenEvo Drukuj
wtorek, 19 czerwca 2012 02:32

Źródło: www.greenevo.gov.plZnamy już laureatów III edycji projektu Ministerstwa Środowiska – GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii. Spośród 14 nominowanych firm nagrodzono 10 przedsiębiorstw, oferujących łącznie 11 technologii przyjaznych środowisku. Wśród zwycięskich rozwiązań znajdują się m.in.: system do produkcji paliw płynnych z odpadów tworzyw sztucznych oraz Integrator - inteligentny system zarządzania energią odnawialną. Pierwsze rozwiązanie służy do przeróbki odpadów z tworzyw sztucznych, które powstają w przemyśle i gospodarstwach domowych na paliwa płynne.

Więcej…
 
Pierwsze 150 mln zł na Inteligentne Sieci Energetyczn Drukuj
poniedziałek, 18 czerwca 2012 02:32

Źródło: www.nfosigw.gov.plNFOŚiGW ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć realizowanych w ramach I konkursu programu priorytetowego p.n.: Inteligentne Sieci Energetyczne (ISE). Inteligentne sieci pozwolą na integrację działań wytwórców, dystrybutorów i końcowych odbiorców energii, dzięki czemu energia będzie wykorzystywana efektywniej. Pionierami takich rozwiązań na świecie są Kanadyjczycy, Amerykanie, Japończycy a w Europie – Włosi.

Więcej…
 
Nowe Prawo Wodne - reforma gospodarki wodnej w Polsce Drukuj
niedziela, 17 czerwca 2012 09:32

Źródło: www.euc.illinois.eduDo konsultacji  społecznych i międzyresortowych trafił projekt nowego Prawa wodnego (założenia). Jasne uprawnienia właścicielskie, rozdzielenie zarządzania wodami od zarządzania majątkiem i uporządkowanie przepisów wynikających z prawa UE – to najważniejsze powody przygotowania projektu. Ustawa Prawo wodne obowiązuje 10 lat, w tym czasie zaszło w regulowanej tymi przepisami dziedzinie wiele zmian.

Więcej…
 
Polskie zielone inwestycje na targach Carbon Expo Drukuj
wtorek, 12 czerwca 2012 11:12

Źródło: www.mos.gov.plPonad 2,5 tysiąca osób odwiedziło tegoroczne Międzynarodowe Targi Carbon Expo. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość obejrzenia także stoiska Ministerstwa Środowiska i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W trakcie wydarzenia polska delegacja spotkała się ponadto z przedstawicielami Banku Światowego oraz potencjalnymi kontrahentami zagranicznymi zainteresowanymi współpracą w zakresie Systemu Zielonych Inwestycji.

Więcej…
 
GreenEvo wśród najlepszych rozwiązań dla zielonej gospodarki na Rio+20 Drukuj
piątek, 08 czerwca 2012 02:33

Źródło: www.uncsd2012.orgGreenEvo to prowadzony już od 3 lat projekt Ministerstwa Środowiska, którego celem jest promocja polskich zielonych technologii na rynkach międzynarodowych. Podczas konferencji w Rio de Janeiro odbędzie się szereg spotkań prezentujących wszystkim zainteresowanym krajom polskie technologie przyjazne środowisku. Ponadto, gospodarze szczytu są zainteresowani wdrożeniem projektu GreenEvo w swoim kraju, a szczyt będzie doskonałą okazją do omówienia warunków współpracy.

Więcej…
 
Wykonawca Stadionu Narodowego ogłosił upadłość Drukuj
wtorek, 05 czerwca 2012 04:48
Źródło: www.pbg-sa.plGeneralny wykonawca warszawskiego stadionu ogłosił upadłość. Powodem złej sytuacji jak twierdzi konsorcjum na którego czele stoi Hydrobudowa S.A. są zaległości w wypłatach środków czemu stanowczo zaprzecza operator stadionu. PBG dla ochrony pracowników i interesów wszystkich wierzycieli – kontrahentów, obligatariuszy i banków kredytujących – podjęło decyzję o złożeniu do Sądu Rejonowego Poznań - Stare Miasto wniosku o ogłoszenie upadłości z zawarciem układu z wierzycielami,. Uzasadnieniem dla podjęcia powyższych decyzji jest również umożliwienie prowadzenia dalszej działalności operacyjnej spółek.
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 18

Najbliższe szkolenia

poprzednim miesiącu luty 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 5 1 2 3 4
week 6 5 6 7 8 9 10 11
week 7 12 13 14 15 16 17 18
week 8 19 20 21 22 23 24 25
week 9 26 27 28
Brak wydarzeń

Branżowy katalog firm

WW celu świadczenia usług na najwyższym poziomie strona http://inzynieria-sanitarna.com.pl używa Cookies. Korzystajac ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z polityką plików Cookies. Polityka Prywatności - zobacz więcej.

Akceptuję pliki ciasteczek z tej witryny.