Dla kogo korzystny jest co packing?

Pojęcie co packing zaczyna być coraz bardziej znane. Oznacza ono pakowanie, przepakowywanie lub wymianę opakowań. Usługa wykonywana jest przez zewnętrzną firmę. Pakowanie towarów, przez firmy, z którymi zostały podpisane umowy, przedsiębiorcom daje ogromne oszczędności. Nikt w firmie produkcyjnej nie myśli już o dodatkowych pracownikach czy dodatkowym miejscu lub o narzędziach do pakowania potrzebnych.

Nie tylko przepakowywanie

Świat idzie do przodu toteż oferowane usługi firm co packingowych też staje się coraz bardziej rozległe. Dzisiaj copacking to już nie tylko przepakowywanie towarów z opakowań zbiorczych do indywidualnych ale także etykietowanie produktów, komponowanie promocyjnych zestawów, projektowanie konkretnych opakowań, zajmowanie się zwrotami i reklamacjami. Praktycznie firmy zewnętrzne, po podpisaniu umowy z przedsiębiorcą, zajmują się już wszystkim co danego produktu dotyczy.

Pakowanie towarów to działalność już tak bardzo rozszerzona, że do takich firm nie zwracają się już tylko osoby rozprowadzające dany towar, producenci ale także agencje reklamowe.

Oszczędzanie

Copacking oznacza generowanie bardzo dużych oszczędności. Trzeba bowiem wiedzieć, że podpisanie umowy z taką firmą powoduje, że automatycznie przedsiębiorca nie myśli już o dodatkowym magazynie, dodatkowych pracownikach czy o stworzeniu w swojej firmie odrębnego działu graficznego. Firmie zewnętrznej płaci się tylko dany rachunek za usługę i dla wielu osób jest to idealna sytuacja.

Nietypowe zlecenia

Firmy, które przepakowywaniem towarów zajmują się już od wielu lat mogą wykonać zlecenia najbardziej trudne i najbardziej skomplikowane. Ta ich cecha powoduje, że przedsiębiorca, który zleca im zadanie, ma pewność, że jego produkt może być opakowany i wypromowany jak najlepiej. Taki profesjonalizm sprawia nieraz, że w danym sklepie, na jednej półce stoją takie same produkty ale inaczej opakowane i inaczej wypromowane. Szczególnie dotyczy to towarów sprowadzonych z Chin.Profesjonalizm niektórych firm przyczynia się również do tego, że zwracają się do nich agencje reklamowe, które przy pomocy firm przepakowujących towary, robią ciekawe promocje reklamowe.

Solidna firma

Decydując się na podpisanie umowy z taką firmą i powierzenie jej swoich towarów, wymaga bardzo dużego zaufania. Dlatego dobrze jest zawsze sprawdzać opinie klientów i prosić o ewentualne referencje. Taka firma powinna być nie tylko profesjonalna, ale także terminowa i schludna.