Dlaczego skrzynka na wodę?

Butelki szklane mają wiele zalet. Najważniejszą z nich jest to, że są możliwe do poddania recyklingowi, a dodatkowo substancje z nich nie przenikają do wody i innych napojów. Dodatkowo są dla producenta relatywnie tańszym rozwiązaniem. Wszystko to, ponieważ można używać ich wielokrotnie i są wytrzymałe. Po zakończeniu funkcjonalności szkło może być praktycznie w całości przetworzone przez hutę.

Szklane butelki – skrzynki na wodę niezbędne

Szklane butelki poza wieloma zaletami mają również wady. Najważniejszą z nich jest waga i kruchość towaru, z jakiego butelka jest wykonana. Skrzynki na wodę mineralną są rozwiązaniem tego problemu. Mają na celu zabezpieczenie szklanych butelek zarówno w czasie transportu jak i przechowywania. Wyposażone w gniazda na konkretną pojedynczą butelkę sprawiają, że te o siebie nie stukają, co minimalizuje ryzyko rozbicia czy przypadkowego uderzenia. Skrzynka na wodę zabezpiecza zarówno w czasie transportu jak i magazynowania. Dodatkowo pozwala na przewóz wody ustawionej w stosie. Oszczędza to środki pieniężne przeznaczone na transport. Analogicznie sytuacja wygląda, gdy chodzi o magazynowanie u producenta czy ekspozycję towaru w miejscu sprzedaży. Skrzynki na wodę mineralną przyczyniają się do obniżania kosztów związanych z produkcją i dystrybucją wody mineralnej i innych napojów.

Skrzynka na wodę – cechy produktu

Odpowiednio dopasowana skrzynka na napoje to możliwość bezszkodowego transportu, magazynowania i ekspozycji. Wykonane z plastiku, wyposażone w wygodne uchwyty mogą być zarówno przenoszone pojedynczo jak i przewożone w stosie na specjalnym wózku. Produkowane są w wielu wersjach kolorystycznych. Często można nanieść na nie logo. Stanowi to dodatkowe miejsce ułatwiające identyfikację wizualną produktu. Szczególnie, gdy w docelowym miejscu sprzedaży gdzie woda mineralna będzie wystawiona bezpośrednio ze skrzynek transportowych. Dzięki temu klient końcowy opatrzy się z logo i łatwo zidentyfikuje zawartość skrzynki i dokona zakupu. Dzięki uchwytom będzie mógł bez wielkiego wysiłku fizycznego zapakować całą skrzynkę do wózka i dokonać zakupu. Skrzynka na wodę jest znaczącym ułatwieniem na każdym poziomie łańcucha dostaw. Cechy produktu sprawiają, że stał się on niezbędny przy transporcie wody w szklanych butelkach.