Jak zmniejszyć koszty logistyczne – producent pojemników

Koszty logistyczne można obniżyć poprzez używanie do transportu towaru pojemników wielokrotnego użytku oraz zamienić drewniane palety na plastikowe, które są zdecydowanie trwalsze od drewnianych.

Jakie pojemniki minimalizują koszty transportu?

Do transportu logistycznego warto wybrać skrzynie plastikowe bezpośrednio od producenta pojemników, mającego ugruntowaną pozycję na rynku. Może to być np. producent pojemników Schoeller Allibert, którego produkty cieszą się ogromną popularnością już od 50 lat.

Do pakowania gotowych produktów potrzebne są skrzynie o odpowiednich rozmiarach, aby mogło ich jak najwięcej zmieścić się w przyczepie auta dostawczego. W ten sposób pojazd będzie miał wykorzystany każdy centymetr podłogi aż po dach.

Skrzynie pasujące wymiarowo do wnętrza naczepy, wykorzystując każdy centymetr jej powierzchni, zmniejszają ilość wykorzystywanych aut do transportu. Dzięki temu obniża się jego koszt (paliwo, czas, ilość aut i ilość kierowców). Pojemniki, które można składać, zmniejszą podobnie koszty w drodze powrotnej.

Która paleta obniży koszty – plastikowa, czy drewniana?

Przy zmniejszeniu kosztów logistycznych istotną rzeczą jest dobór palet, które wykorzystywane są podczas przewozu towarów. Drewniana paleta od lat wiernie służy wielu gałęziom produkcyjnym. Zaletą platform drewnianych jest niska cena. Wadą – krótka trwałość, a zatem częściej trzeba wymieniać podesty na nowe.

Palety plastikowe z tworzywa sztucznego wystarczają natomiast na bardzo długo. Są mocne, odporne na nacisk, wilgoć, warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Dzieje się tak dlatego, iż materiał, z którego wykonał je Producent pudełek plastikowych, jest trwały i bez uszczerbku paleta może służyć do 10 lat. Zatem ewidentnie widać, iż przy długofalowej działalności logistycznej koszty zmniejszą się przy platformach z plastiku.

Jakie pojemniki plastikowe sprzyjają oszczędnościom?

Skrzynie np. Magnum Optimum można rozłożyć na czynniki pierwsze. Dzięki temu uszkodzoną część zawsze można wymienić na nową bez konieczności pozbywania się całego opakowania. Koszt zakupu jednej części zdecydowanie jest mniejszy, aniżeli kupowanie całego nowego pojemnika.

Producent pojemników z Zabrza produkuje swoje plastikowe towary z takich tworzyw sztucznych, które nadają się do recyklingu. Można zatem po długoletnim używaniu palet i skrzyń przetopić je i uzyskać zupełnie nowe pojemniki. Czyli oprócz oszczędności kosztów ratowana jest dodatkowo planeta Ziemia przed utonięciem w śmieciach.

Jakie pudełka dodatkowo obniżą koszty logistyczne?

Pojemniki do transportu logistycznego, które proponuje producent pudełek plastikowych, mogą być nakładane na każdy rodzaj palet (drewniane, plastikowe). Palety plastikowe producenta pojemników w Zabrzu idealnie są dopasowane do opakowań wielkogabarytowych. Niektóre z nich mają platformę jako wspólną całość.

Wspomniana skrzynia Magnum Optimum ma spód zastępujący paletę, czyli do niej nie jest już potrzebna żadna dodatkowa platforma. Ta cecha opakowania wielkogabarytowego również może dodatkowo zmniejszyć koszty logistyczne, gdyż odpada konieczność zakupu oddzielnej palety do każdego pojemnika.