Skrzynie i palety – jak wykorzystać je w przemyśle?

Nowoczesne rozwiązania w transporcie cieszą się coraz większym zainteresowaniem i to wśród przedstawicieli różnych branż. Wykorzystując nadstawki paletowe w prosty sposób można sprawić, iż zwykła paleta w kilka chwil zamieni się w pełnowartościową skrzynię.

Bezpieczeństwo i stabilność

W spedycji liczy się to, aby towar został dostarczony na miejsce w wyznaczonym czasie. Jest jeszcze jeden istotny aspekt, a mianowicie bezpieczeństwo przewożonych towarów, które można znacznie zwiększyć, dzięki temu, iż zastosuje się nadstawki do palet. Ze zwykłych palet powstaną skrzynie, które cechować się będą dużo większą stabilnością i sprawią, iż piętrowe układanie produktów będzie bezpieczniejsze. Nadstawki na palety mogą być wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu. Nadstawki paletowe sprawdzą się w rolnictwie i handlu.

Plastikowe skrzynie na jabłka – dlaczego jest to dobre rozwiązania?

Palety drewniane, choć niegdyś to rozwiązanie było niezwykle popularne, to nie w każdych warunkach dobrze się sprawdzają. Problematyczne może być chociażby przechowywanie na takich paletach czy w drewnianych skrzyniach stworzonych przy wykorzystaniu nadstawek paletowych płodów rolnych pod gołym niebem. Przy słonecznej pogodzie nie będzie problemu, jednak gdy przyjdzie intensywny deszcz i drewno namoknie, to znacznie zwiększy ono swój ciężar, a wówczas mogą pojawić się problemy z ważeniem płodów rolnych.

Dlaczego plastik jest lepszy niż drewno?

Zaleta drewnianych palet jest jedna. Jest to produkt stosunkowo tani, jednak w tym miejscu kończą się atuty takiego rozwiązania. Drewno przy złych warunkach atmosferycznych szybciej niszczeje. Gdy namoknie, staje się ciężkie. Palety drewniane nie są nazbyt trwałe. Jeżeli komuś zależy na profesjonalnych rozwiązaniach. które są w stanie wiele wytrzymać, to plastikowe palety i nadstawki na palety powinny spełnić jego oczekiwania.

Ogromna różnorodność produktów

Różnorodność produktów to ich ogromna zaleta. Palety i nadstawki do palet wykonane z plastiku dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy może dobrać gabaryty produktu do swoich indywidualnych potrzeb. Na stronie producenta można sprawdzić dostępne opcje. Inwestycja w trwałe rozwiązania w dłuższej perspektywie czasu przełoży się na realne oszczędności – nie trzeba będzie co chwilę inwestować w kolejne palety.