Co warto wiedzieć o chwytakach magnetycznych?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że chwytak magnetyczny jest w stanie bez żadnego problemu podnieść nie tylko i wyłącznie stalowe płyty, ale również perforowane produkty. Należy również mieć świadomość, że wspomniane urządzenie doskonale zda egzamin w przypadku płyt aluminiowych. Produkt charakteryzuje się zatem uniwersalnym zastosowaniem.

Chwytak magnetyczny z przyssawką próżniową

Należy mieć świadomość, że w celu podniesienia części niemagnetycznych, rekomendowane jest wykorzystanie chwytaka wyposażonego w próżniową przyssawkę. Warto wiedzieć, że zdecydowanie podwaja to siłę podnoszenia płyt stalowych.

Ponadto ramię danego robota będzie mogło bez żadnego problemu poruszać się zdecydowanie szybciej. Wpływa to na przyspieszenie całego procesu. Należy również zaznaczyć, że możliwe będzie podniesienie płyt niemagnetycznych praktycznie bez żadnych kosztów przełączania systemów.

Chwytaki magnetyczne w połączeniu z technologią próżniową

Warto wiedzieć, że chwytaki magnetyczne są przeważnie wykorzystywane jako zamienniki, albo w połączeniu z z technologią próżniową. Nie wszyscy wiedzą, że produkty fantastycznie przylegają do perforowanych czy niepłaskich podstaw. Nie będzie to oczywiście możliwe bez wykorzystania przyssawki próżniowej.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że chwytak magnetyczny będzie wymagał znacznie mniejszej precyzji jeżeli chodzi o umieszczenie go na obiekcie. Ponadto da danemu użytkownikowi znacznie więcej miejsca w procesie produkcyjnym do wykonywania zupełnie innych czynności.

Co jeszcze warto wiedzieć o chwytaku magnetycznym?

Należy mieć świadomość, że chwytaki magnetyczne mogą bez większego problemu przenosić detale charakteryzujące się stosunkowo małymi wymiarami. Warto wiedzieć, że nie będzie to możliwe w przypadku zastosowania technologii próżniowej z powodu minimalnej wymaganej średnicy podkładki ssącej.

Nie można oczywiście zapomnieć o długowieczności omawianych produktów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wymiana chwytaka nie będzie praktycznie w ogóle konieczna w przypadku bardziej zautomatyzowanych procesach. Oznacza to oczywiście bardzo małe koszty dotyczące utrzymania. Nie jest rekomendowane przed podjęciem decyzji o zakupie sugerowanie się tylko i wyłącznie ceną.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.