Czy potrzebujesz drzwi prysznicowych?

Drzwi prysznicowe mogą być różnorodne. Można liczyć na mnogość modeli, co pozwala na dopasowanie ich do swoich potrzeb i preferencji. Poszczególne drzwi do prysznica różnią się konstrukcją, materiałem, umiejscowieniem, sposobem korzystania z nich. Niektórzy całkowicie rezygnują z drzwi, co widać w przypadku nowoczesnych kabin prysznicowych.

Dlaczego warto zdecydować się na drzwi prysznicowe?

Obecnie prysznic może nawet nie mieć drzwi ani ścianek. W dużej łazience jest to wygodne rozwiązanie, ale w przypadku małej przestrzeni staje się problematyczne. Bez drzwi prysznicowych trzeba liczyć się z tym, że woda zacznie się rozlewać po całym pomieszczeniu.

Problemem jest także para wodna, która osiada na wszystkich powierzchniach. Nadmiar wilgoci sprzyja powstawaniu grzybów i pleśni. Warto wobec tego zdecydować się na drzwi do kabiny prysznicowej, aby temu przeciwdziałać. Zapewniają one również więcej przestrzeni podczas brania kąpieli.

Jakie wyróżnia się rodzaje drzwi prysznicowych?

Drzwi prysznicowe mogą być obrotowe, przesuwne, składane. Każde z tych rozwiązań ma zalety i pewne wady. Warto brać to pod uwagę przy wyborze. Drzwi wewnętrzne obrotowe są szerokie i wygodne w użytkowaniu. Mogą być jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe. Są także drzwi obrotowe otwierane na zewnątrz.

Świetnie sprawdzają się przy niewielkim metrażu, zajmują mniej miejsca. Można także zdecydować się na drzwi przesuwne prysznicowe. Znajdują się one na prowadnicach, mogą mieć dwa lub trzy skrzydła. Są także drzwi harmonijkowe. Jeśli ktoś ma niezbyt dużo miejsca w łazience, to warto zdecydować się na drzwi składane, najczęściej zbudowane z paneli.

Co brać pod uwagę przy wyborze drzwi prysznicowych?

Podczas kupowania drzwi prysznicowych należy mieć na uwadze kwestię utrzymania ich w czystości. W sprzedaży znajdują się nawet modele z powłoką, która przeciwdziała powstawaniu osadów. Łatwa pielęgnacja to ogromna zaleta.

Kolejną kwestią będzie rozmiar drzwi, który wpływa na komfort użytkowania. Należy mieć na uwadze również sposób otwierania, materiał wykonania, stylistykę.