Wylewka samopoziomująca – szybki sposób na nierówną posadzkę

Domy i budynki użytkowe często posiadają betonowe posadzki i stropy. Choć we współczesnym budownictwie bardzo dużą uwagę przywiązuje się do poprawności wykonywania prac, to jeszcze przed kilkunastoma laty nie było to takie oczywiste. Efektami takiego podejścia były chociażby odchylone od pionu ściany, powichrowane tynki, czy też nierówne, pochyłe posadzki. Dzisiaj wiele z tych błędów jest poprawianych przy okazji remontów. Choć wydać się to może dziwne, to najłatwiej jest poprawić nierówną posadzkę.

Tam gdzie powinien być poziom, a go nie ma

Najprostszym sposobem na nierówną posadzkę jest wylewka samopoziomująca Atlas. Wymaga ona najmniejszego zaangażowania środków i jednocześnie jest najmniej skomplikowana w użytku. W praktyce producenci przygotowują gotową mieszankę, którą należy jedynie rozmieszać z wodą w miejscu jej planowanego wykonania. Co szczególnie istotne właściwości fizykochemiczne, jakie posiada wylewka samopoziomująca Atlas, sprawiają, iż po wylaniu nie trzeba jej wygładzać, ani poziomować.

Konsystencja, jaką charakteryzuje się zaprawa samopoziomujące jest bowiem na tyle płynna, że samoistnie rozkłada się ona na równym poziomie. Efekt jej wykorzystania potrafi przejść najśmielsze oczekiwania. Zaprawa samopoziomująca po zaschnięciu stanowi gotowy podkład pod okładziny podłogowe, takie jak chociażby płytki podłogowe, czy też panele.

Wylewka do pomieszczeń, gdzie nie ma odpowiedniej ilości miejsca

Bywają sytuacje, w których w danym pomieszczeniu istnieje potrzeba wykonania wierzchniej warstwy posadzki, jednakże nie ma na tyle dużego zapasu, aby mogła ona mieć kilkucentymetrową grubość. Dzieje się tak chociażby w pomieszczeniach, w których są bardzo nisko osadzone drzwi. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest wylewka samopoziomująca cienkowarstwowa.

Zaprawa samopoziomująca tego typu może być wykonywana nawet w warstwach o grubości mniejszej niż centymetr. Dzięki swojemu składowi i właściwościom nawet wtedy zachowuje ona bowiem swoje cechy, stając się idealnym rozwiązaniem, możliwym do wykonania nawet przez osoby niedoświadczone. Taka cecha ma szczególne znaczenie w przypadku drobnych prac remontowych, wykonywanych własnym sumptem przez właścicieli nieruchomości.

Wylewka samopoziomująca cienkowarstwowa, mimo swojej nikłej grubości, również stanowi pełnoprawny podkład pod okładziny podłogowe. Można na niej bez żadnego ryzyka układać terakotę, gres, czy też panele podłogowe.