Test na płodność do wykonania w domu

Najczęściej jakość nasienia bada się w laboratorium, ale istnieją też domowe testy. Oczywiście nie służą one do celów diagnostycznych. Są jednak pomocne i umożliwiają dowiedzenie się tego, czy w spermie znajduje się wystarczająco dużo plemników do zapłodnienia. Jeśli będzie ich zbyt mało, to należy odwiedzić specjalistę.

Problemy z zajściem w ciążę? Może to niepłodność?

Coraz więcej osób zmaga się z niepłodnością. Wielomiesięczne starania o dziecko kończą się niepowodzeniem. Rodzi to frustrację, dlatego warto się regularnie badać. Większość mężczyzn nawet nie myśli o tym, aby sprawdzić jakość swojego nasienia.

Niepłodność można wyleczyć, dzięki czemu możliwe staje się powiększenie rodziny. Prowadzenie siedzącego trybu życia sprzyja niemożności poczęcia dziecka, to samo można powiedzieć o zażywaniu sterydów, przegrzewaniu miejsc intymnych, żylakach, obcisłych ubraniach, stresie.

Badanie nasienia w domu? To możliwe!

Okazuje się, że badanie nasienia można przeprowadzić w domowym zaciszu. Służy do tego specjalny test przesiewowy. Za jego pomocą możliwe staje się sprawdzenie ilości plemników w nasieniu. Może okazać się, że w spermie jest ich niewiele lub wynik wskaże na brak plemników.

Oczywiście domowy test nigdy nie zastąpi badania nasienia w laboratorium. W drugim przypadku można ocenić ilość plemników, ich ruchliwość, budowę, jakość, żywotność itd.

Test na płodność dla par w domu to dobra alternatywa?

Dla wielu mężczyzn odwiedzenie laboratorium w celu wykonania badania na płodność może być wstydliwe, wręcz stresujące. W przypadku domowych testów zwiększa się komfort. Nie trzeba dostarczać materiału ani pobierać go bezpośrednio w klinice lub laboratorium.

Ma to szczególne znaczenie w przypadku obiektu mocno oddalonego od miejsca zamieszkania. Można liczyć na szybsze poznanie wyniku i zredukowanie kosztów. Istotne jest, aby zaopatrzyć się w test w aptece. Musi być to wyrób medyczny, który spełnia wszystkie przyjęte normy. Nie ma sensu robienia testu nasienia z niesprawdzonego źródła, bez certyfikatu dopuszczającego do sprzedaży.