Jak wybrać oświetlenie awaryjne?

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór oświetlenia awaryjnego jest znacznie prostszy, niż mogłoby się wydawać. Wystarczy postawić na produkty znajdujące się w ofercie renomowanego producenta.

LVDBS – Niskonapięciowy system zasilania centralnego

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów omawianego rozwiązania przez użytkowników trzeba zaliczyć opcję pozwalającą na podłączenie linii sterujących pracą systemu, a także możliwość podłączenia układu informacyjno-sygnalizacyjnego.

Godny uwagi jest fakt, że system ma trzy wyjścia. Są to sygnalizacja wyłączenia systemu, sygnalizacja awarii, a także sygnalizacja pracy bateryjnej. Ponadto pracownicy firmy będą mogli bez problemu podglądać historię systemu czy w razie potrzeby zgrać historię na zewnętrzną pamięć USB.

ST – STANDARD

Można również postawić na wspomniane Oświetlenie awaryjne. Zostało ono wyposażone w przycisk aktywacji testu, który będzie pozwalał na wykonywanie różnych testów. Należy zaznaczyć, że wywoływanie testów będzie odbywało się ręcznie.

Warto zaznaczyć, że oprawy ewakuacyjne, a także moduły w tej wersji mogą być wykorzystywane nie tylko przez przedsiębiorstwa, ale również klientów prywatnych.

Na jakie oświetlenie awaryjne można się jeszcze zdecydować?

Świetną opcją będzie także HVCBS. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę że rozwiązanie będzie pozwalało na sterowanie, zasilanie czy kontrolę opraw oświetlenia ewakuacyjnego oraz awaryjnego.

Nie można zapomnieć, że system został zaprojektowany zgodnie z wszystkimi obowiązującymi normami. Doskonałymi przykładami mogą być PN-EN 50171:2007, PN-EN 50172:2005.