Niezastąpiony laser w walce z naczynkami
Zamykanie naczynek na twarzy to zabieg niezwykle popularny, który oferowany jest przez wiele klinik medycyny estetycznej, oraz miejsc które dysponują odpowiednim typem lasera. Zabieg daje natychmiastowe efekty, które utrzymują się przez długi czas.
Zamykanie naczynek na twarzy
Zamykanie naczynek na twarzy wykonywane jest za pomocą lasera. To specjalistyczne zabiegi medycyny estetycznej, które jak pokazują statystyki z roku na rok są coraz bardziej popularne. Zabieg najczęściej wykonywany jest na twarzy, ponieważ to na niej pojawiają się nieestetyczne, popękane naczynka, Tu warto też zaznaczyć, że z powodzeniem można go przeprowadzić również na innych partiach ciała, takich jak szyja czy nogi. Cały zabieg wykonywany jest specjalnym laserem i polega na kierowaniu wiązki lasera na widoczne żyłki, które tworzą na twarzy lub innych częściach ciała czerwone pajączki. Nakierowana na zmianę wiązka laserowa powoduje że dochodzi do tego zamknięcia, dzięki czemu też jest ono mniej widoczne lub wcale niewidoczne.
Wskazania do laserowego zamykania naczynek
Zabieg polecany jest wszystkim osobom, które mają na twarzy lub innych miejscach ciała sieć popękanych naczynek krwionośnych, które to powodują, że skóra jest czerwona lub też w czerwieni się w przypadku zmiany temperatury otoczenia. To sprawia, że u osób z popękanymi naczynkami bardzo często pojawiają się niechciane rumieńce lub czerwienienie się nosa. Wszystko to związane jest z pękniętymi naczynkami, które to objawiają się jako podskórne mikrowylewy. Laser pozwala na skuteczne ich zamykanie, poprawiając kondycję i wygląd skóry, a także usuwając pojawiające się często nieprzyjemne skutki zmiany temperatur lub na przykład picia alkoholu.
Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?
Do zabiegu wykorzystywane są lasery o dużej mocy, jednak dla każdego pacjenta indywidualne dobiera się odpowiednie parametry pracy lasera, czyli jego moc i długość fali. To też pozwala na selektywną absorpcję światła przez krew, która znajduje się w naczynkach. Lokalnie dochodzi do podgrzania krwi do wysokiej temperatury, co też powoduje obkurczenie całego naczynka i redukcję jego widoczności na powierzchni naskórka. Zabieg daje rewelacyjne efekty.