Drukarki kodów kreskowych

Kody kreskowe są umieszczane na produktach, tak aby przy kasie można było je skasować, sprawdzić ich ceny. Są to niewielkie graficzne ikony, które najczęściej znajdują się z tyłu produktów, mają być mało widoczne i nie psuć ogólnej estetyki graficznej produktu, zaprojektowanej przez grafika. Kod kreskowy ma być użyteczny i nie można go brać jako element dekoracyjny.

Co to jest drukarka kodów kreskowych?

To podstawowy element systemu identyfikacji i kodów kreskowych, wliczamy w to też skanery kodów, różne przenośne komputery, a także oprogramowanie do kodów kreskowych i etykiety, które ja zawierają.Jak wskazuje nam nazwa – drukarka kodów kreskowych to urządzenie, które drukuje kody kreskowe lub etykiety kodów kreskowych, które można nakleić na przedmioty, towary, produkty i je śledzić.

Chociaż takimi etykietami można oznaczyć prawie wszystko, to elementy, które są często oznaczone w firmach to obejmują: produkty, majątek, inwentarz, zasoby, palety, karton, kontenery, półki sklepowe, łatwo psujące się towary, personel.

Do czego przydadzą się te drukarki w firmie?

Zaawansowane drukarki kodów kreskowych mogą, oprócz drukowania etykiet, przewieszek i kodów, umożliwiać tworzenie takich rzeczy jak:
– plastikowe karty identyfikacyjne dla pracowników czy kierownictwa, karty umożliwiające dostęp do niektórych pomieszczeń, prezentów
– bransoletki na rękę – identyfikujące pracowników, pacjentów szpitali, przechodni, a także takie, które zapewniają dostęp do klubów, parków rozrywki
– bilety i pokwitowania za dostawy, kupony

Duża firma, która ma wiele oddziałów i pracowników szczególnie powinna być zainteresowana tymi możliwościami, ponieważ poprawiają one komfort pracy, a ich wykonania nie musimy zlecać innej firmie.

Jakie są rodzaje drukarki kodów kreskowych?

Na rynku istnieją rozmaite drukarki, które zostały zaprojektowane z myślą o szczególnych środowiskach pracowniczych, są to między innymi: drukarki biurkowe, są małe i idealne do użytkowania w niewielkich pomieszczeniach, gdzie mamy ograniczenie przestrzeni na sprzęt. Następnym typem są drukarki przemysłowe – to potężne urządzenia, które przetrwają ciężkie warunki: prace przez całą dobę, ciężkie warunki atmosferyczne itp.

Warto rozważyć zakup takiej drukarki, ponieważ mają one takie funkcję, które przynoszą korzyści i ułatwiają pracę w praktycznie każdej placówce. Przydadzą się w biurach, producentom, w placówkach służby ochrony zdrowia, na magazynach, w placówkach szkolnictwa, w laboratoriach, bibliotekach i innych.