Bix Box – solidny i ergonomiczny pojemnik do celów logistycznych

Sposobów na bezpieczne i wygodne magazynowanie oraz transportowanie różnego rodzaju produktów z pewnością jest wiele.
W tej chwili poszukuje się rozwiązań, które dodatkowo będą jeszcze proekologiczne, a także będą generować oszczędności. Jednym z takich rozwiązań na pewno są skrzyniopalety Bix Box.

Długowieczne tworzywo do recyklingu

Pojemnik Big Box to rozwiązanie, które sprawdza się w bardzo wielu sektorach przemysłu. Zawdzięcza to przede wszystkim swojej wytrzymałości i sile udźwigu. Solidna budowa z materiału, który jest niezwykle wytrzymały na mechaniczne uszkodzenia oraz zarysowania, może pomieścić naprawdę duże ciężary oraz produkty o różnorodnych kształtach. Wykonany jest z trwałego tworzywa sztucznego, np. polietylenu o wysokiej gęstości, który może wydajnie służyć przez wiele lat. Idealnie wpisuje się także w postawę proekologiczną, ponieważ zużyty i stary Bix Box z powodzeniem może być przeznaczony do recyklingu i służyć do produkcji nowych opakowań.

Standardowe wymiary, czyli elastyczny i oszczędny transport

Pojemnik Big Box jest niezwykle ergonomiczny. Zawdzięcza to przede wszystkim standardowym wymiarom, które pozwalają na łatwe i oszczędne magazynowanie oraz transportowanie. Pojemniki mogą być obsługiwane przez wszystkie wózki widłowe, można ustawiać je jedne na drugim, a także składać w transporcie powrotnym, a to rozwiązanie, które generuje jeszcze dodatkowe oszczędności. Dzięki temu procesy logistyczne przebiegają zdecydowanie płynniej i sprawniej. A takich rozwiązań właśnie poszukują inwestorzy i producenci na całym świecie.

Do czego służą Skrzyniopalety bix box?

Te wyjątkowo pojemne i wytrzymałe pojemniki z tworzywa sztucznego o wysokiej gęstości służą bardzo wielu branżom. Między innym branży spożywczej, przetwórczej, mięsnej, a także rolnikom do przewożenia miękkich owoców. Tworzywo bardzo łatwo utrzymywać w czystości, umyć i wysuszyć. Nie absorbuje wilgoci i wody, a to sprawia, że produkty spożywcze są znacznie lepiej zabezpieczone od rozwoju pleśni i grzybów, które w konsekwencji mogą prowadzić do psucia i gnicia transportowanych i magazynowanych produktów. Solidna i wytrzymała konstrukcja Bix Boxa sprawiła, że może on służyć także innym branżom, np. do usuwania odpadów powstałych w czasie produkcji oraz wielu innym celom.