Folia bąbelkowa – charakterystyka i zastosowanie

Folia bąbelkowa jest powszechnie stosowana na całym świecie do zabezpieczania i pakowania różnego rodzaju przesyłek. Ponadto niezwykłe właściwości folii pęcherzykowej w połączeniu z niską ceną sprawiają, że chętnie używają jej zarówno duże firmy, jak i indywidualni klienci. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej budowie folii bąbelkowej i jej właściwościom.

Folia bąbelkowa – charakterystyka

Folię bąbelkową produkuje się ze specjalnego plastikowego materiału, najczęściej polietylenu, który jest przeźroczysty i charakteryzuje się dużą sprężystością. Po jednej stronie cała powierzchnia folii bąbelkowej pokryta jest okrągłymi pęcherzykami powietrza umieszczonymi w regularnych odstępach. Owe pęcherzyki mają silne właściwości amortyzacyjne i mogą się odznaczać różną wielkością. Natomiast po drugiej stronie Folia pęcherzykowa jest płaska. Co ważne, folia pęcherzykowa może się składać z kilku warstw, a im więcej warstw będzie posiadać, tym lepiej spełni swoją funkcję ochronną.

Zatem przed czym chroni towary folia pęcherzykowa? Przede wszystkim folia ta zabezpiecza towary przed stłuczeniem, zarysowaniem, wstrząsami oraz gwałtowną zmianą temperatur. Ponadto folia bąbelkowa jest także wodoodporna oraz wyjątkowo odporna na rozdarcie.

Folia bąbelkowa – zastosowanie

Folia bąbelkowa dzięki swoim wszechstronnym właściwościom jest stosowana do pakowania i bezpiecznego przewożenia delikatnych towarów, które mogłyby łatwo ulec uszkodzeniu w trakcie transportu. Delikatne towary to na przykład wszelkie wyroby ze szkła, sprzęt elektroniczny, meble, wyroby ceramiczne, książki, kosmetyki, czy nawet artykuły dekoracyjne. Tak naprawdę każdy wysyłany przedmiot można dla bezpieczeństwa owinąć folią bąbelkową lub użyć folii bąbelkowej jako wypełnienia do kartonu, aby jego zawartość nie przemieszczała się w trakcie transportu.

Zatem owijając towar folią bąbelkową, zyskujemy pewność, że zrobiliśmy wszystko, aby dotarł on w nienaruszonym stanie do odbiorcy. Dlatego przygotowując paczkę do wysyłki, zawsze warto mieć pod ręką zapas praktycznej folii bąbelkowej.