Jakie są atuty kontenerów IBC?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kontenery IBC z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców działających w branży transportowej i logistycznej. Należy mieć świadomość, że paletopojemniki zdecydowanie usprawniają bardzo dużą liczbę procesów logistycznych w firmach.

Charakterystyka pojemnika IBC

W najprostszym możliwym ujęciu Kontenery ibc są rodzajem paletopojemników. Oznacza to, że mają postać plastikowego zbiornika, który można bez większego problemu położyć na palecie. Z kolei wewnątrz umieszczany jest wybrany rodzaj płynu. Warto wiedzieć, że pojemnik IBC pozwala na bardzo bezpieczne transportowanie, a także przechowywanie nawet bardzo szkodliwych substancji. Nie można zapomnieć, że pojemnik cechuje się solidnością.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest odporny na różnego rodzaju czynniki fizyczne i chemiczne. Ponadto paletopojemniki gwarantują stuprocentową higienę praktycznie wszystkim przewożonym towarom. Należy mieć świadomość, że całość jest bardzo szczelnie zamykana. Dzięki temu można mieć pewność, że płyn nie wydostanie się na zewnątrz, a także nie przedostaną się do niego różnego rodzaju nieczystości. Godny uwagi jest również fakt, że omawiane produkty doskonale zdadzą egzamin praktycznie w każdej formie transportu.

Wymiary i zakup

Warto wiedzieć, że obecnie omawiane pojemniki dostępne są w kilku wersjach. Należy mieć świadomość, że poszczególne modele mogą różnić się między sobą np. wielkością. Dzięki temu przedsiębiorstwo może dostosować pojemnik IBC do własnych potrzeb. Należy mieć świadomość, że zdecydowanie największą popularnością cieszą się wersje standardowe, czyli 2×1,1 i 1,2×1 metra. Oczywiście istnieje także możliwość zaopatrzenia się w mniejsze pojemniki.

Godny uwagi jest fakt, że w momencie, gdy kontener nie będzie wykorzystywany, nie będzie zabierał dużo miejsca. Można bowiem dokonać jego złożenia, dzięki czemu zostaną zdecydowanie zredukowane jego wymiary. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dla bardzo dużej ilości form są to ogromne oszczędności związane z miejscem magazynowym czy transportem. Nie można zapomnieć, że wielkość omawianych pojemników jest odpowiednia do obsługi przez jedną osobę.