Zastosowanie oraz właściwości folii polietylenowej

Folia polietylenowa bardzo jest popularną folią, która wykorzystywana jest w zakładach produkcyjnych oraz domach. Swoją popularność folia zawdzięcza uniwersalności użytkowania oraz niskiej cenie.

Zastosowanie oraz właściwości folii polietylenowej

Najważniejszą zaletą folii polietylenowej jest to, że jest ona cienka i dzięki temu bardzo elastyczna. Mimo swojej grubości folia ta jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i jest idealnym zabezpieczeniem towarów przed parą wodną oraz kurzem i zarysowaniami. Folia polietylenowa odporna jest na niskie temperatury i nie ma zapachu, co pozwala stosować ją do mrożenia żywności w domowym zamrażalniku. Folia ta jest wrażliwa na wysoką temperaturę, dlatego po jej zgrzaniu można ją stosować w przemyśle oraz kuchni. Zgrzana folia polietylenowa pozwala na stworzenie zgrzewki butelek lub puszek.

Rodzaje folii polietylenowej

Produkcja folii polietylenowej w zależności od jej gęstości pozwala na otrzymanie następujących rodzajów folii:
– HDPE – folia ta ma gęstość 0,94 – 0,96 g/cm³, stosowana jest do ochrony towaru przed uszkodzeniami mechanicznymi. Folia HDPE jest bardzo odporna na czynniki chemiczne oraz parę wodną, a temperatura jej topnienia wynosi 125 stopni Celsjusza,
– LDPE – ta folia ma niską gęstość wynoszącą 0,915 – 0,935 g/cm³, co nadaje jej bardzo dużą elastyczność. Folia LDPE jest bezbarwna i bezwonna i nadaje się do zgrzewania,
– MDPE – folia ta ma średnią gęstość, która wynosi 0,926 – 0,940 g/cm³. Jej właściwości to połączenie właściwości folii HDPE oraz LDPE, co pozwala na jej różnorodne zastosowanie.

Folia polipropylenowa producent

Produkcja folii polietylenowej odbywa się na specjalnych maszynach, które zwane są ekstruderami. Folia polipropylenowa producent wytwarza ją podczas procesu wytłaczania w rozdmuchu z najwyższej jakości surowców. Doświadczeni producenci wytwarzają folie o wysokiej transparentności, które są termokurczliwe i nadają się do pakowania napojów w puszkach lub konserw. Produkcja obejmuje także wytwarzanie folii do pakowania artykułów higienicznych oraz folii potrzebnych do laminowania, a także folii, które wymagają atestu, ponieważ będą przeznaczone do farmakopei. Specjalistyczne folię posiadają także perforację umożliwiającą wykorzystywanie ich do produkcji opakowań do artykułów spożywczych oraz do produkcji worków na sypkie artykuły budowlane.