Schoeller Allibert – firma, dla której środowisko ma znaczenie

Opakowania plastikowe kojarzą nam się z jednorazowymi, niezwykle zaśmiecającymi naszą planetę produktami. Warto jednak wiedzieć, że w przemyśle można stosować opakowania plastikowe wielokrotnego użytku, które będą idealnie wpisywały się w ideę zrównoważonego rozwoju. Takie produkty oferuje swoim klientom Schoeller Allibert. To warto wiedzieć o zwrotnych opakowaniach plastikowych.

Inne podejście do opakowań

Schoeller Allibert to procucent opakowań plastikowych, który swoją produkcję prowadzi również w Polsce. Nie są to jednak takie zwykłe opakowania plastikowe znane ze sklepowych półek, a opakowania transportowe wielokrotnego użytku. Opakowania transportowe to różnego rodzaju pojemniki i kontenery, w których można przewozić półprodukty i gotowe produkty zarówno między fabrykami, jak i punktami sprzedaży.

Schoeller allibert oferuje innowacyjne rozwiązania zarówno dla handlu, jak i dla przemysłu. Ofertę firmy można podzielić na dziesięć kategorii produktowych dopasowanych do różnych wymagań klientów. W skład oferty wchodzą zarówno wytrzymałe, wielkogabarytowe skrzyniopalety, jak i małe skrzynki składane. Wszystko po to, by łatwo dopasować odpowiedni rodzaj pojemnika do wymagań klientów.

Schoeller Allibert oferuje zarówno szeroki zakres standardowych produktów, jak i możliwość dopasowania opakowań do szczególnych wymogów klienta. Co więcej opakowania te nie zawsze trzeba kupować, dostępna jest też elastyczna oferta wynajmu opakowań wielokrotnego użytku.

Oszczędne i zrównoważone zastosowanie

Firma Schoeller Allibert przykłada olbrzymia wagę do kwestii ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Już sama idea trwałych i wytrzymałych opakowań wielokrotnego użytku ma pozwolić oszczędzać zasoby na ziemi i zmniejszyć ilość generowanych śmieci. Ideą jest, by zastosowanie opakowań wielokrotnego użytku pozwalało zmniejszyć emisję dwutlenku węgla w łańcuch dostaw.

W trosce o planetę ten producent opakowań plastikowych przykłada olbrzymią wagę do kwestii recyklingu. Chodzi o to, by opakowania mogły być wykorzystywane jak najdłużej, ale też stanowiły kolejne ogniwo do zastosowania plastiku z recyklingu. Ten sposób myślenia pozwolił firmie po wielu latach badań stworzyć pojemnik wyprodukowany w dużej mierze z plastiku odzyskanego z narzędzi połowowych. A jak wiadomo, to sieci rybackie stanowią główne źródło zanieczyszczenia plastikiem mórz i oceanów.

Firma Schoeller Allibert nie tylko dba o to by niekorzystny wpływ jej działania był jak najmniej niekorzystny dla planety, ale również tworzy produkty pozwalające zmniejszać ślad węglowy w łańcuchach dostaw jej odbiorców.