Zastosowanie worków foliowych

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się worki foliowe do pakowania. Można śmiało powiedzieć, że folia to tworzywo, które od dłuższego czasu zajmuje dominującą pozycję wśród opakowań. Coraz rzadziej można spotkać szklane butelki, papierowe torby oraz kartonowe pudełka. Zostały one zastąpione przez opakowania wykonane z bardzo lekkiego materiału. W tym artykule wyjaśnimy, jakie zalety mają woreczki foliowe spożywcze.

Zalety worków foliowych

Wytrzymałość jest jedną z niepodważalnych zalet tych opakowań. Takie rozwiązanie jest dużo solidniejsze oraz trwalsze niż papier lub karton. Dodatkowo folia może służyć do opakowywania wilgotnych lub mokrych produktów, ponieważ jest wodoodpornym tworzywem. Przede wszystkim nie stwarza dogodnych warunków do rozwoju grzybów lub pleśni. To sprawia, że nadaje się idealnie do przechowywania żywności. Lekkość opakowań z folii również zasługuje na uwagę, ponieważ folia nie ma praktycznie wpływu na wagę przedmiotów w nią zapakowanych. Warto mieć na uwadze, że jest to tworzywo, które można dowolnie formować oraz składać. Można w nią zapakować produkty o sporych rozmiarach i niestandardowych kształtach.

Właściwości folii

Należy pamiętać, że folia jest przezroczysta, więc idealnie nadaje się do prezentowania wyglądu różnych produktów. Dodatkowo zabezpiecza je przed kurzem oraz różnymi zabrudzeniami. Folia prezentuje się też świetnie w kolorowej wersji. O ekonomicznym aspekcie tych opakowań również wypada wspomnieć. Koszt wyprodukowania foliowych worków i toreb jest zdecydowanie mniejsze od ich papierowych odpowiedników. Należy zaznaczyć, że worki foliowe do pakowania odzieży muszą być bardzo wytrzymałe. Folia stosowana w procesie produkcji powinna być wytrzymała i gruba, bo inaczej może pęknąć lub się zerwać. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że grube foliowe worki mogą być wykorzystywane wielokrotnie. Folia ma szerokie zastosowanie, ponieważ posiada bardzo praktyczne właściwości. W porównaniu do kartonu folia jest trwalsza i solidniejsza. Ma też zastosowanie uniwersalne, ponieważ może być wykorzystana do przechowywania różnych produktów. Trzeba jednak pamiętać, że worki foliowe posiadają swoją określoną wytrzymałość. Wystarczy ostra krawędź, żeby folia się przedziurawiła.