Jaką kabinę prysznicową wybrać?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się sklep z kabinami prysznicowymi. Ludzie kąpią się codziennie dla higienicznego utrzymania czystości naszego ciała. Prysznic lub wanna są potrzebne do stworzenia zestawu kąpielowego. W tym artykule wyjaśnimy, jaki asortyment posiada sklep z kabinami prysznicowymi.

Wybór kabiny prysznicowej

Nie ulega wątpliwości, że prysznic pozwala znacznie łatwiej zaadaptować małą przestrzeń łazienki. Można się bardzo szybko wykąpać i odświeżyć. Jeśli brodzik jest głęboki to możliwe jest także zrobienie szybkiego prania. Warto wspomnieć, że w domowych oszczędnościach ma swoje umotywowanie powszechność zastosowania prysznica.

Zalety kąpieli pod prysznicem

Według powszechnej opinii kąpiel w wannie jest zdecydowanie droższa. Wynika to z faktu, że potrzebujemy znacznie więcej wody, żeby się umyć. Nie wszyscy mają świadomość, że do napełnienia średniej wielkości wanny potrzebne jest około 200 litrów wody. W trakcie szybkiego prysznica zużywasz zaledwie 20% tej objętości, więc różnica jest naprawdę duża. Oznacza to, że zaoszczędzisz więcej wody, nawet jeśli dwa razy dziennie będziesz się mył pod prysznicem. Wybór kabin prysznicowych jest ogromny, więc każdy bez większego problemu może znaleźć coś dla siebie.

Zakup kabiny prysznicowej

Kabina prysznicowa to idealne rozwiązanie dla małych łazienek. Czasami wystarczy zagospodarować jedynie pół metra kwadratowego powierzchni. Za opcję zdecydowanie bardziej higieniczną uważany jest prysznic, ze względu na sposób przeprowadzania kąpieli. Bezpośrednio do odpływu spływa brud oraz pot, który w przypadku kąpieli w wannie osadza się na ściankach. Raz na jakiś czas wystarczy wilgotną szmatką przetrzeć kabinę prysznicową dla zachowania właściwej czystości. Jeśli jest to konieczne to możesz użyć profesjonalnych środków przeznaczonych do czyszczenia kabin prysznicowych. W łazienkach dla osób starszych lub niepełnosprawnych prysznice bardzo często zastępują wannę. Ma na to wpływ głównie ograniczona motoryka ciała człowieka w starszym wieku. Bez większego wysiłku możesz wejść do prysznica i wygodnie umyć całe ciało.