Złoty środek – skrzynia

Żeby cieszyć się ulubionym produktem, ten musi przejechać bardzo długą drogę. Zaczynając na transporcie wewnętrznym w firmie produkującej, przez drogę do i z magazynu, aż do ręki konsumenta. Jest to bardzo złożony proces, dlatego trzeba szukać dróg, żeby to ułatwić oraz sprawić, żeby stał się w pełni bezpieczny.

Straty

Niestety, zdarza się, że coś pójdzie nie tak, jak pójść powinno. Ma na to wpływ bardzo wiele czynników niezależnych. Ciężarówka, którą transportowane są towary może ulec wypadkowi. Może dojść do uszkodzenia opony, a w przypadku tak dużego pojazdu, towarzyszą temu ogromne siły. Wstrząs potrafi uszkodzić szklane naczynia.

Przeciwdziałanie

Dobrym przykładem jest transport alkoholu. Piwo jest transportowane w szklanych butelkach. Podczas różnych incydentów mogą się one zbić. Skrzynki na piwo w znaczący sposób redukują wstrząsy. Dodatkowo pojemniki te umieszczone są na palecie i dzięki temu redukuje się problem przemieszczania ładunku po naczepie.

Uniwersalność

Skrzynka do piwa lub, jak się ją nazywa potocznie krata na piwo, są bardzo wygodne i pomagają w wielu momentach transportu. Używając skrzynki na piwo dużo łatwiej jest dołożyć towar na półki sklepowe. Przy większym zapotrzebowaniu, na przykład organizowaniu większej imprezy, może to być ułatwienie również dla konsumenta. Dużo łatwiej donieść całe opakowania niż pojedyncze butelki.

Specjalny kształt

Skrzynka do piwa ma kształt, który w znaczący sposób ułatwia ich składowanie. Odpowiednia wysokość sprawia, że szyjki butelek nie wystają ponad obrys skrzynki, są zatem solidnie zabezpieczone. Dodatkowo na ich spodzie są specjalne wyżłobienia, które sprawiają że krata na piwo nieustawiona na drugiej nie spadnie. To właśnie ta cecha jest pożądana w transporcie. Dodatkowo pomiędzy poszczególnymi butelkami zastosowano specjalne przegrody. Taki kształt sprawia, że butelki nie obijają się o siebie.

Opakowania mają bardzo ważną rolę. Są częścią reklamową produktów oraz mają swoje znaczenie ochronne. Skrzynie pomagają przenosić większą ilość za jednym razem. Szybsza komunikacja między poszczególnymi etapami pozwala na lepsze planowanie zamówień. A przede wszystkim na redukcję kosztów związanych z ewentualnymi szkodami. Wszystkiego przewidzieć się nie da, jednak to na co mamy wpływ warto dopiąć na ostatni guzik.