Nadruk na każdym produkcie

W dzisiejszych czasach walka o klienta jest bardzo zacięta. Nie wystarczą już zwykłe promocje czy reklamy. Trzeba się wyróżniać, proponować coś innego i niepowtarzalnego. Całe działy marketingu myślą, jak uatrakcyjnić produkt czy usługę, aby zachęcić klienta.

Rozwiązanie szyte na miarę

W takiej sytuacji trzeba sięgać po różnego typu gadżety czy efekty wizualne. Marka musi być widoczna i rozpoznawalna. Do tego typu działań świetnie sprawdza się nadruk sublimacyjny, czyli metoda drukowania na różnorodnych powierzchniach i materiałach.

Nadruk na materiale to nie nowe rozwiązanie. Barwienie tkanin i nadrukowywanie wzorów ma wieloletnią tradycję. Obecnie jednak proponowane metody są dużo bardziej nowoczesne i zaawansowane technologicznie, co ma oczywiście wiele zalet.

Drukowanie na materiale – zalety

Nadruk sublimacyjny to jedna z wielu opcji drukowania. Niemniej jednak ani sitodruk, ani ploter nie daje takich możliwości. Dwie wskazane metody skupiają się przede wszystkim na drukowaniu na papierze.

Nadruk sublimacyjny natomiast może być stosowany na niemal dowolnym materiale. Nawet na namiotach czy meblach. Mimo tak szerokiego spektrum działania, drukowanie na materiale jest stosunkowo opłacalne cenowo.

Nadruk na materiale ma również taką zaletę, że jest trwały i odporny, również na czynniki zewnętrzne. Co jest istotne, gdy na przykład firma chce umieszczać logo na flagach i wystawiać je przed budynkiem.

Na czym najlepiej wyjdzie nadruk sublimacyjny?

Możliwości wyboru produktów do zadrukowania jest naprawdę bardzo wiele. Należy jedynie pamiętać, że wybrany materiał nie może być wodoodporny. W takim wypadku tusz nie pokryje prawidłowo powierzchni.

Nadruk na materiale świetnie sprawdzi się w przypadku wszelkiego rodzaju toreb lnianych czy bawełnianych. Wpisuje się to w tak bardzo popularny obecnie styl eko. Firma, oznaczając tego typu produkty swoim logo, łączy przyjemne z pożytecznym, wpisując się jednocześnie w obowiązujący trend.

Drukowanie na materiale ze względu na dużą trwałość bardzo dobrze sprawdzi się na wszelkiego rodzaju odzieży firmowej. Nawet na tej przeznaczonej dla sportowców czy amatorów sportu. Nadruk sublimacyjny umieszczony bezpośrednio na koszulkach czy bluzach przepuszcza powietrze, nie wpływając na komfort użytkowania podczas każdej aktywności sportowej.