Czym jest zawiesie linowe?

Zawiesia linowe stosowane w budownictwie składają się z minimum jednego cięgna, które może być zakończone z wszelakich końcówek.

Do czego wykorzystywane jest zawiesie linowe?

Zawiesie linowe przeznaczone jest do podnoszenia, obwiązywania, a także podtrzymywania cięższych ładunków. Warto pamiętać, że mocna budowa zawiesia linowego cechuje się bardzo dużą wytrzymałością na obciążenia nawet w przypadku ciężkich warunków.

Na rynku dostępne są atestowane zawiesia. Warto stawiać na jakość takich produktów. Warto podkreślić, że w parze z jakością zawiesi będzie iść także wytrzymałość. Z tego powodu wszelkie zawiesia tego typu mają atesty, a ponadto są testowane na urządzeniach do prób niszczących.

Zawiesie linowe

Szerszy wybór zawiesi linowych sprawia, że oferowane są takie, które mogą wytrzymać obciążenia od 0,4 do 4 ton. Na rynku oferowane są zawiesia w standardzie jednocięgnowym typu F. Mowa tutaj o zawiesiach zakończonych na obu końcach miękkimi pętlami.

Warto zaznaczyć, że dostępne na zamówienie zawiesia mogą mieć nieco grubszą średnicę liny. Dzięki temu posiadają jedno cięgno, a także wyposażone są w mniej popularne końcówki. Ponadto takie zawiesie jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań do podnoszenia, a także przenoszenia wszelakich ładunków. To również świetna alternatywa dla zawiesi poliestrowych, a także łańcuchowych.

Wykorzystanie zawiesi linowych

Tego typu zawiesia wykorzystywane są przede wszystkim do podnoszenia oraz przenoszenia betonowych i stalowych elementów. Za sprawą wysokiej wytrzymałości odnajdują zastosowanie nie tylko w branży budowlanej, ale także i przemysłowej. Zawiesia linowe są nierzadko stosowane w zakładach produkcyjnych i rolnictwie.

Takie rozwiązanie jest często stosowane w pojazdach typu HDS, żurawiach samojezdnych, a także żurawiach wężowych. Warto pamiętać o tym, że tego typu zawiesia mają inne systemy mocowania. Najlepiej będzie je pozyskiwać od sprawdzonych oraz renomowanych dostawców. Trzeba też zwrócić uwagę na atesty, tabliczkę znamionową oraz na fakt, czy sprzedawca dołącza do nich certyfikat zgodności z normami. W Polsce można kupić zawiesia sprawdzone, wytrzymałe, a także solidne. Najważniejsze, żeby było atestowane i miało odpowiednie certyfikaty.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.pl