Co może zaoferować dobry skład węgla?

Prowadzenie działalności gospodarczej przez składy węgla jest ostatnimi czasy dość mocno utrudnione. I właśnie dlatego część z nich stawia na usługi dodatkowe, dzięki którym – przynajmniej w pewnym zakresie – zwiększa się ich konkurencyjność na rynku. O jakich usługach mowa i kto jest największym “wrogiem” składów węgla?

Kto jest wyzwaniem dla składów węgla?

Tradycyjne składy węgla zaczynają znikać z polskiego rynku energetycznego. Winą za to zjawisko można obarczyć zarówno bieżącą sytuacje na rynku, jak i… podejście samych właścicieli tychże składów. Nietrudno bowiem dojść do wniosku, że większość z nich zaprzepaściła możliwości, jakie dałoby im rozszerzenie ich własnej oferty.

Okazuje się bowiem, że coraz większą popularnością będzie cieszył się ten skład węgla, który nie tylko oferuje węgiel, ale też dziesiątki innych rodzajów materiałów. Mowa tu nawet o tak wyspecjalizowanych surowcach jak materiały i artykuły budowlane, a także o różnego rodzaju kruszywach.

Dodatkowe usługi, na które warto postawić

Typowy skład węgla oferuje nie tylko dostawę opału na wskazany adres (najczęściej do trzech lub czterech ton), ale też możliwość wyboru pomiędzy surowcem sprzedawanym luzem i węglem workowanym. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku mowa o węglu, którego ostateczna cena jest kształtowana przez tego typu usługi.

Najciekawsze usługi oferują jednak e-składy, które dostarczają opał na terenie całej Polski. Owszem, cena zakupu ich węgla jest nieco wyższa, ale trzeba liczyć się z tym, że jest do niej doliczona również cena za transport. A ten – zależnie od klienta – może być zrealizowany na odległość zarówno 10, jak i 600 kilometrów.

Niespotykane wcześniej asortymenty

Elastycznie funkcjonujący skład węgla ma jeszcze jedną, istotną zaletę. Jest nią możliwość sprzedaży surowca w niespotykanych na pobliskich rynkach kategoriach kalorycznych. Dotyczy to zwłaszcza ekogroszku, którego wartość energetyczna może przekroczyć nawet 32 MJ.

Podsumowując, nowoczesna i elastyczna składnica węgla to podmiot gospodarczy, który w trudnych warunkach rynkowych potrafi wprowadzać ciekawe promocje, a nawet różne rodzaje asortymentu. Dzięki temu jego oferta jest wciąż często wybierana przez klientów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Alpari.