Szakle stalowe do różnego zastosowania

Szakle najczęściej stosowane są w przemyśle, ale również w życiu codziennym. Wykorzystywane są w budownictwie, żeglarstwie, transporcie, rolnictwie i ogrodnictwie oraz motoryzacji. Swoje zadanie najlepiej spełniają podczas łączenia różnych elementów.

Gdzie stosuje się szakle?

Szakla używana jest przede wszystkim w systemach podnoszenia. Pełni ona rolę łącznika, za pomocą którego można połączyć ze sobą zawiesia linowe czy łańcuchowe. Stosując szakle można znacznie szybciej wymienić uszkodzoną linę lub zespoić ze sobą dwa ogniwa.

Szakle stosowane są tam, gdzie bezpieczeństwo połączenia różnych komponentów odgrywa szczególną rolę. Najczęściej wykonane są ze stali, która zapewnia ich dużą wytrzymałość.

Rodzaje szakli

Przede wszystkim rozróżnia się dwa rodzaje szakli – standardowe i wzmocnione. Drugi rodzaj zazwyczaj posiada na korpusie wybitą liczbę, która wskazuje maksymalne obciążenie danej szakli. Na rynku dostępne są także szakle ze sworzniem oczkowym, które stosuje się do tymczasowych połączeń.

Szakle proste stosuje się w systemach jednocięgnowych. Nazywane są one również szaklami łańcuchowymi. W wielocięgnowych systemach stosuje się szakle okrągłe. Ich cechą charakterystyczną jest to, iż są bardziej ruchome niż inne modele. Spotykane są także szakle z zawleczką i nakrętką zabezpieczającą. Stosuje się je w przemyśle ciężkim i do długotrwałych połączeń.

Gdzie kupić wysokiej jakości szakle?

Kupując szakle należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość ich wykonania. Muszą to być produkty spełniające wszystkie techniczne wymagania. Każdy produkt powinien być opatrzony znakiem CE. Szakla musi być wykonana z wysokiej jakości stali, która jest odporna na zmienne warunki atmosferyczne, wysokie i niskie temperatury.

Najlepiej kupić szakle w sklepie, który posiada produkty znanych i renomowanych producentów. Muszą być one odporne na rozciąganie i korozję. W ofercie dobrego sklepu znajdują się wszystkie rodzaje szakli, zarówno standardowe jak i wzmocnione, o zwiększonej odporności na ścieranie. Warto wybrać sklep internetowy, w którym wybór produktów jest znacznie większy niż w sklepie stacjonarnym. Dodatkowo ceny w sklepie online są atrakcyjniejsze, dzięki czemu można zaoszczędzić nieco gotówki na inne zakupy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.