Jak i gdzie spieniężyć tytan?

Fraza “twardy jak tytan” nie wzięła się znikąd. Pierwiastek ten, w tablicy Mendelejewa oznaczony symbolem “Ti”, rzeczywiście charakteryzuje się niespotykaną wręcz twardością i wytrzymałością. Do czego jest zatem wykorzystywany? Jaka jest cena złomu tytanu w Polsce? Jak i gdzie można go sprzedać?

Tytan w lotnictwie

Tytan jest materiałem, który szczególnie upodobało sobie lotnictwo – właśnie przez wzgląd na jego wytrzymałość. Najlepsze zastosowanie znajduje w produkcji samolotów osiągających prędkość ponaddźwiękową, ale również lotnictwo wojskowe ceni sobie właściwości tego pierwiastka. Rakiety wysyłane w kosmos również zbudowane były w dużej mierze z tytanu, ponieważ jako jedyny wykazywał wyjątkowo wysoką odporność na działanie wysokich temperatur (a trzeba pamiętać, iż w atmosferze im wyżej, tym cieplej).

Tytan w medycynie

Już wiele lat temu badania wykazały, że ludzkie ciało “upodobało sobie” tytanowe implanty. Poprzez “upodobało sobie” należy rozumieć, że większość ludzi wykazuje wysoką tolerancję na obecność tytanu w organizmie. W przypadku innych metali, z których wykonuje się implanty chirurgiczne czy stomatologiczne, często dochodzi do odrzucenia przez organizm pacjenta wszczepionego implantu – jest to naturalna reakcja układu immunologicznego organizmu na pojawienie się w jego wnętrzu ciała obcego.

Gdzie sprzedać tytan? Gdzie sprawdzić ceny złomu tytanu

Skupem tytanu zajmują się firmy, które skupują także inne tego typu metale. Co więcej, wiele z nich oferuje klientom dokonanie transakcji online. Jak to wygląda? Osoba zainteresowana odsprzedaniem metalu sprawdza, jak wygląda Cena złomu tytanu w danym przedsiębiorstwie (informacje na ten temat zawsze są dostępne na stronie internetowej) i jeśli mu odpowiada – wyraża (za pośrednictwem strony internetowej przedsiębiorstwa) chęć sprzedaży kruszcu. Po odebraniu zgłoszenia i telefonicznym bądź mailowym uzgodnieniu szczegółów transakcji, firma przysyła kuriera, który odbiera zapakowany uprzednio tytan od osoby sprzedającej. Następnie w siedzibie firmy handlującej metalami tytan jest ważony i informacja o kwocie do wypłaty trafia do sprzedającego. I to wszystko – sprzedającemu pozostaje jedynie wyczekiwać przelewu na konto bankowe.