Okna PCV czy aluminium – co wybrać?

Każdy, kto buduje dom lub remontuje mieszkanie, musi dokonać wielu wyborów. Jeden z nich dotyczy okien – jakiego materiału użyć do ich produkcji? Najczęściej wybierane są okna PCV lub aluminiowe. Co warto wiedzieć o tych dwóch materiałach i jakie mają wady oraz zalety? Oto odpowiedzi na przedstawione wyżej pytania. Wyjaśniamy ponadto czym się różnią okna pvc od pcv. Zapraszamy do zapoznania się z treścią poniżej.

Okna PCV – najpopularniejsze rozwiązanie

Okna PCV to obecnie najczęściej stosowane rozwiązanie. Wykonane są z tworzywa sztucznego – polichlorku winylu. Ich największą zaletą jest niska cena. Okna PCV są zazwyczaj tańsze niż te z innych materiałów. Dodatkowo są trwałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych, a także na korozję. Co ważne, montaż okien PCV jest łatwy i szybki. Wadą tego rozwiązania może być jego wygląd – okna PCV są mniej estetyczne niż te aluminiowe. Wybierając okna do naszego domu, jednym z ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę, jest izolacja akustyczna. Dobrej jakości okna powinny izolować pomieszczenia od hałasu z zewnątrz, zapewniając nam spokój i ciszę. W artykule tym przyjrzymy się, jak okna PVC wpływają na izolację akustyczną naszego domu.

Okna idealne do domu – co wybrać, okna pvc czy pcv?

Okna PVC charakteryzują się dużą izolacyjnością termiczną, ale czy są również skuteczne w izolacji akustycznej? Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Okna PVC posiadają wiele właściwości, które wpływają na izolację akustyczną. Przede wszystkim ramy i skrzydła okienne są bardzo dobrze uszczelnione, co zapobiega przedostawaniu się hałasu z zewnątrz do pomieszczeń. Dodatkowo, wypełnienie komór w profilach okiennych specjalnymi materiałami akustycznymi pozwala na zwiększenie skuteczności izolacji.

Okna PVC czy PCV? Co oznaczają skróty?

Zarówno okna pvc, jak i okna pcv to jedno i to samo. Jest to skrót używany zamiennie, dlatego nie powinniśmy wpadać w zakłopotanie. Dobrej jakości okna PVC charakteryzują się zastosowaniem specjalnych uszczelek i wypełnień, które pozytywnie wpływają na izolację akustyczną. Bez znaczenia, czy posiadają oznaczenie PCV czy PVC. Różnica bierze się z tłumaczenia tego skrótowca z języka angielskiego. W obu przypadkach występują nieznaczne różnice, dlatego ten skrót wygląda inaczej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie okna PVC czy PCV.