Jakie są zalety palenia ekogroszkiem?

Osoby budujące nowy dom coraz częściej podejmują decyzję o wybudowaniu kotła na ekogroszek. Nikogo nie powinien dziwić wspomniany fakt. Wspomniany sortyment węgla kamiennego z roku na rok coraz bardziej zyskuje na popularności. Jakie są największe atuty omawianego rozwiązania?

Ogromna wygoda dla domowników

Należy mieć świadomość, że piece na ekogroszek są cały czas udoskonalane przez producentów. Obecnie ich obsługa jest praktycznie bezproblemowa. W nowoczesnych piecach wystarczy podawać ekogroszek raz na kilka dni. Pozostała część obowiązków zostanie przejęta przez automatyczny podajnik.

Nie można zapomnieć, że omawiany materiał opałowy jest pakowany w niezwykle wygodne worki. W najprostszym możliwym ujęciu będą one pozwalały na utrzymanie w kotłowni porządku. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że do załadowania pieca użytkownikom nie będzie potrzebna łopata.

Ulgi termomodernizacyjne

Panuje błędne przekonanie, że ogrzewanie domu ekogroszkiem nie jest opłacalne, ponieważ zarówno zakup, jak i instalacja pieca wiążą się z wydatkiem oscylującym od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Nie można jednak zapomnieć, że opał jest stosunkowo tani.

Oznacza to tym samym, że koszty związane z zakupem powinny zwrócić się bardzo szybko w kosztach eksploatacji pieca. Jak wiadomo, rząd jest zainteresowany wspieraniem różnego rodzaju pro ekologicznych rozwiązań. Osoby planujące zakup pieca mogą liczyć na dofinansowania czy uzyskanie ulgi termomodernizacyjnej.

Ogromna konkurencja wśród dostawców

Ekogroszek hurt z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Warto wiedzieć, że najbardziej renomowani dostawcy na rynku konkurują zarówno ceną produktów, jak i jakością. Nie można przed podjęciem ostatecznej decyzji sugerować się tylko ceną.

Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie bardzo dokładne zapoznanie się z propozycjami poszczególnych dostawców przez potencjalnego klienta, a następnie postawienie na produkt, który będzie najlepiej odpowiadał jego wymaganiom.

Ekogroszek jest ekonomiczny

Zdecydowana większość osób stawia na wspomniany ekogroszek ze względu na stosunkowo niską cenę. Jest to paliwo kaloryczne i niezwykle wydajne. Materiał opałowy spala się praktycznie całkowicie i nie pozostawia po sobie popiołu.

Należy również zaznaczyć, że po ekogroszku pozostaje tylko śladowa ilość spieków. Jego wilgotność wynosi poniżej 10%. Dzięki temu nie tylko szybko się zapala, ale również bezproblemowo spala.