Zastosowanie żywicy poliuretanowej

Żywica poliuretanowa cieszy się w ostatnim czasie ogromnym uznaniem. Nie ulega wątpliwości, że w miejscach o dużym natężeniu ruchu bardzo ważne jest użycie odpowiedniego rodzaju posadzki. Takie miejsca to przede wszystkim hale produkcyjne oraz urzędy.

Wybór żywicy poliuretanowej

Można przypuszczać, że podłoga musi być nie tylko trwała, ale także odporna na uszkodzenia mechaniczne. Zastosowanie żywicy poliuretanowej jest naprawdę bardzo dobrym rozwiązaniem. Żywicę poliuretanową jest bardzo trudno obić. Nawet pod wpływem dużego ciężaru nie powinno dochodzić do mikropęknięć. Tego typu podłoga jest odporna na promieniowanie ultrafioletowe oraz środki chemiczne. Do wykonania posadzki w domu też sprawdzi się idealnie. Wybór posadzek jest ogromny, więc każdy bez większego problemu może znaleźć coś dopasowanego do swoich preferencji. Nie wszyscy wiedzą, że ten rodzaj żywicy może być wykorzystywany na zewnątrz, dlatego nadaje się do tworzenia tarasów oraz balkonów. Jednocześnie jest bardzo szczelna i odporna na wilgoć.

Zalety posadzki

Posadzki z żywicy poliuretanowej sprawdzają się też dobrze do wykończenia wnętrz. Dodają stylu i prezentują się świetnie, mimo że, są stosunkowo surowe. Można wyróżnić żywicę bezbarwną, a także w kolorze szarym i kremowym. Bardzo dobre właściwości izolacyjne są kolejną zaletą posadzki z żywicy poliuretanowej. Nie jest wcale konieczne stosowanie dużych izolacyjnych podkładów, które obniżają pomieszczenie.

Możliwe jest też zamontowanie ogrzewania podłogowego.

Utrzymanie w czystości

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że posadzki poliuretanowe można utrzymać bardzo łatwo w czystości. Kurz nie gromadzi się w szczelinach, a brud nie przywiera do posadzki. Nie trzeba nawet kupować żadnych specjalnych chemicznych środków do czyszczenia. Dobrze sprawdzi się zwykły płyn do mycia naczyń i letnia woda. Żywica poliuretanowa jest bardzo odporna i cechuje się ponadprzeciętną trwałością. Nie trzeba się martwić o zarysowania i można po takiej posadzce chodzić w szpilkach. Warto wspomnieć też o właściwościach wygłuszających żywicy poliuretanowej.