Od czego zależy cena złomu?

W obecnych czasach skupy złomu stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Co więcej, można je znaleźć praktycznie w każdym miejscowości. Firmy zajmujące się zakupem złomu odkupują surowce wtórne i metale kolorowe.

Skup złomu – nie tylko przyjmowanie odpadów

Oczywiście jak każda firma, skupy złomu muszą także uzyskiwać przychody. Jednak przedsiębiorstwa tego typu we współczesnej gospodarce odgrywają również inne ważne role. Obecnie jest nie tyko partnerem biznesowym, ale też chroni środowisko naturalne. Dzięki skupom złomu nie są składowane w gospodarstwach domowych i lasach. Ponadto złomowisko jest istotnym elementem łańcucha recyklingowego, ponieważ dokonywana jest w nim selekcja śmieci. Wobec tego najlepszym rozwiązaniem na pozbycie się starych odpadów jest ich oddawanie do skupów złomu.

Od czego zależy cena złomu?

Cena złomu zależy przede wszystkim od takich czynników, jak lokalizacja skupu, ilość sprzedawanego towaru i trendy światowe. Otóż cena miedzi, czy złomu żeliwnego jest zależna od wielkości danego miasta. Zazwyczaj cena za kg odpadów odpady w dużym mieście będzie dużo większa od stawki, którą proponuje skup w niewielkim mieście. Poza tym cena złomu jest również uzależniona od ilości sprzedawanego surowca. W przypadku odkupowania większej ilości złomu cena ustalana jest w sposób indywidualny, a co za tym idzie, sprzedawca może wynegocjować bardziej atrakcyjną kwotę. Oprócz tego warto przeanalizować międzynarodowe kursy surowców. Naturalnie ceny złomu ulegają regularnym wahaniom, dlatego też ceny złomu oferowane w lokalnych skupach złomu różnią się między sobą. Dodatkowo od ceny kursów należy doliczyć stawkę, która jest pobierana przez miejscowe skupy złomu. Ostatnim czynnikiem wpływającym na ceny jest specyfika złomu.

Cena złomu – jakie czynniki na nią wpływają?

Każdy klient, wybierając się do punktu złomu, musi zapoznać się z jego cennikiem. Mianowice ceny w firmach skupujących różne elementy z metalu nie są takie same. Ma to szczególne znaczenie w przypadku klienta przewożącego sporą ilość złomu. Aktualnie cena złomu w znacznym stopniu jest uwarunkowana tym, z jakich metali pochodzi. Niewątpliwie inną wartość posiada cynk, czy aluminium, a jeszcze inną mosiądz. Warto podkreślić, że należność za złom nie jest tylko podyktowana przez właścicieli sklepów, ale też przez trendy na rynku. Poza tym każdy konsument powinien być świadomy, że im w lepszym stanie dostarczone będą przedmioty z metalu, tym więcej dostanie za nie pieniędzy. Przeważnie więcej można dostać gotówki za złom, który nie został oczyszczony.