Jak wybrać lampy do różnych pomieszczeń w domu? Dowiedz się więcej

Czym charakteryzują się lampy wiszące wykonane w nowoczesnym stylu? Ich znakiem szczególnym jest minimalizm. Lampy takie sprawdzą się jednak doskonale w każdym pomieszczeniu. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. W tym artykule podpowiadamy, jaką lampę wybrać do najważniejszych pomieszczeń.

Jaka lampa wisząca do salonu?

Salon to miejsce, które pełni wiele funkcji. Jedną z ważniejszych jest funkcja reprezentacyjna. Jest to zazwyczaj pomieszczenie o największej powierzchni w domu. Trzeba więc zapewnić w nim odpowiednie źródło światła.

Nowoczesne lampy wiszące do salonu powinny posiadać kilka dużych punktów świetlnych. Umożliwi to doświetlenie każdego zakątka salonu. Dobrze by było, gdyby punkty świetlne miały możliwość łatwego skierowania w odpowiednią część powierzchni. W dużym pomieszczeniu sprawdzą się klosze przeźroczyste.

Jaka lampa do łazienki?

Łazienka to pomieszczenie, w którym panuje duża wilgotność. Funkcjonalność to najważniejsza cecha źródeł oświetlenia łazienkowego. Na rynku znajdziemy proste konstrukcje umożliwiające łatwe zamontowanie kilku żarówek LED. Sprawdzą się w łazience każdej wielkości.

Jedno źródło światła może nie wystarczyć w łazience. Nie należy zapominać o zapewnieniu oświetlenia w okolicy lustra. Wiele modeli luster wyposażonych jest w funkcję oświetlenia. Co zrobić, kiedy lustro nie posiada takiej funkcji? Można zamontować dodatkowy kinkiet z oświetleniem LED.

Jaką lampę wybrać do sypialni?

Sypialnia to pomieszczenie przeznaczone głównie do spania. Nie ma w nim zapotrzebowania na mocne źródło światła. Jest to więc dogodne pole do eksperymentowania z oświetleniem. W sypialni można pozwolić sobie na designerskie lampy wiszące o wyszukanym kształcie.

Jedno źródło światła w sypialni może okazać się niewystarczające. Sypialnia potrzebuje dodatkowych punktów świetlnych, które można włączać w zależności od potrzeb. Sprawdzą się tutaj stojące lampy podłogowe oraz ich mniejsze odpowiedniki umieszczane na szafkach nocnych. Za dodatkowe źródło światła może posłużyć też odpowiednio dobrany budzik elektroniczny.