Z jakiego materiału szekle wybrać?

Dobór profesjonalnych szekli w żadnym wypadku nie powinien być przypadkowy. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem są atestowane szekle wykonane z wysokiej jakości materiałów. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się na które materiały warto postawić w pierwszej kolejności.

Moda na szekle syntetyczne

W dzisiejszych czasach coraz większą popularność zdobywają miękkie szekle syntetyczne, które wyróżniają się nie tylko lekką wagą, ale również doskonałymi parametrami użytkowymi jeżeli chodzi o wytrzymałość. Materiały syntetyczne są zdecydowanie najlepszą alternatywą dla modeli metalowych, które królują na półkach sklepowych.

Syntetyczne szekle są wodoodporne, a co najważniejsze są bardzo bezpieczne w stosowaniu. Nawet po zerwaniu nie ma ryzyka, że rozpędzona szakla narobi większych szkód i poważnych zniszczeń. Do największych zalety należy zaliczyć także prostą obsługę. Z dobrodziejstwa szekli syntetycznych można skorzystać bez potrzeby wykorzystania dodatkowych narzędzie.

Na szczególną uwagę zasługuje również charakterystyczny splot, który zapobiega otworzeniu się szakli podczas jej pracy. Do zalet można zaliczyć także bardzo atrakcyjną cenę i duża dostępność.

Tradycyjne szekle metalowe

Jeżeli chodzi o wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, to zdecydowanie najlepszymi parametrami mogą pochwalić się tradycyjne szekle metalowe. Dzięki prostej konstrukcji szekle bez problemu będzie można przymocować do różnego rodzaju uchwytów. Pamiętać należy jedynie o tym, aby nie montować metalowych szekli bezpośrednio na gołej linie syntetycznej. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalnego oczka z metalową kauszą. Wielu renomowanych producentów do większych lin oferuje specjalne osłonki z poliestru.

Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby siła zrywająca szakle metalowe była zdecydowanie wyższa od siły zrywającej same liny. Warto kierować się nie tylko dobrymi opiniami klientów, ale również podanym DOR. Jeżeli chodzi o metalowe klamry, to dostępne są modele w kształcie litery “U” i “Ω”. W kwestii samego materiału warto postawić na szekle wykonane ze stali kwasoodpornej albo niezawodnego mosiądzu.

Szekle dostępne są w ofercie Cecho.